Сторінка
1
Історія медицини в Україні починається з історії народної медицини.
Перші лікарні в Київській Русі були засновані у 11 столітті і були більшістю у формі богодільнях притулків прикріплених до церков.
У 14 і 15 були збудовані нові лікарні і багато лікарів давали першу допомогу мешканцям України і солдатам війська Богдана Хмельницького. Так як число лікарів було недостатнім, деякі медичні школи, які готували лікарів, відкривалися. Київська Академія була заснована у 1632 р. Це відіграло визначну роль у розвитку української медицини. Багато випускників, хто закінчили Академію, тривало збагачувало їх знання і тут одержували вчений ступінь лікаря. Багато попередніх студентів цієї Академії стали добре відомими науковцями. Це епідеміолог Д.С.Самійлович, акушер Н.М.Амбодик-Максимович, педіатр С.Ф.Шотовіцький, анатом О.М.Шамлонський і багато інших.
В кінці 18 століття і протягом 19 століття медичні відділення сформувались при університетах Харкова, Києва, Львова та Одеси. Повне число лікарів зростало в Україні. Земське медичне широко використовувалось в той час.
Протягом Кримської війни (1854-1856), на запрошення Пирогова перший загін медсестер був навчений і відправлений до Севастополя, щоб допомогти захисникам. Це дало початок для створення організації „Червоний хрест”.
У 1886 р. перша бактеріологічна станція була організована у Одесі яка мала велике значення у розвитку мікробіології та епідеміології. Відомі вчені І.І.Мечніков і М.Ф.Гамалія працювали на цій станції і досягли успіху у своїх дослідженнях. Незважаючи на сприятливі умови для успішного розвитку природних вчених у Росії багато видатних вчених працювали в Україні. Відомо що блискучий вчений М.І.Пірогов і його послідовники, такі як В.О.Каравей, О.Ф.Шімановський, М.В.Скліфосовський та інші зробили цінний внесок в українську медицину.
Відомий вчений В.Р.Овразітов та М.Д.Страженко були засновниками Київської школи терапевтів. Вони зробили величезний прогрес у сфері кардіології. Більшість було зроблено у багатьох очних хвороб вченим, академіком В.П.Філатов який заснував інститут очних хвороб у Одесі. Багато інших відомих вчених працювали в Україні чиї імена добре відомі у світі.
Інші реферати на тему «Медицина»:
Медицина Скіфії та її роль у розвитку медицини в Україні
Протиалергічні засоби
Організація роботи в операційному блоці
Профілактика простудних захворювань. Загартовування організму: ранкова гімнастика, водні процедури, повітряні й сонячні ванни
Хронічний абструктивний бронхіт. Типові клінічні прояви. Методи діагностики. Організація догляду за хворими