Сторінка
2
Складна система - система з розгалуженою структурою і значною кількістю взаємозалежних і взаємодіючих елементів (підсистем), що є у свою чергу простими системами.
Велика система - це складна система, що має ряд додаткових ознак, а саме: наявність підсистем, що мають відповідне цільове призначення, підлегле загальному цільовому призначенню всієї системи; велике число різноманітних зв'язків (матеріальних, інформаційних, енергетичних і т.д.) зовнішні зв'язки з іншими системами; наявність у системи елементів самоорганізації.
Таким чином, система - це насамперед, деякий об'єкт вивчення, що володіє цілісністю (чи розглядаємий як ціле) об'єкт може бути матеріальним (реальним), уявним, абстрактним, а може є сукупністю матеріальних і абстрактних утворень.
Другою необхідною умовою існування системи є наявність деякої характеристики, мети, критерію якості, що визначають існування об'єкта як системи.
Третьою необхідною умовою існування системи є вимога, щоб вона була частиною, підсистемою деякої великої системи, входила в деяку іншу систему.
Четвертою й останньою умовою, необхідним для існування системи, є вимога щоб об'єкт, розглянута як система розбивався б на частині, містив у собі підсистеми.
Класифікація систем по структурах приводить з одного боку, до виділення різних видів ієрархічних структур, з інший виділенню систем з детермінованими і стохастичними зв'язками. Їхня класифікація носить дуже умовний характер грані між окремими типами розписуються і визначаються переважно відношенням дослідника до досліджуваної системи, а не реальною дійсністю (малюнок 1).
Логістичні системи бувають складні, динамічні, стохастичні, відкриті, що адаптуються. Організація систем - це внутрішня упорядкованість взаємодії елементів. Структура системи - сукупність внутрішніх і зовнішніх стійких зв'язків між елементами системи, що визначає її основні властивості. Зв'язки - це те, що з'єднує об'єкти і властивості в системному процесі в ціле. Властивості - це якість параметрів об'єкта, зовнішній прояв того способу, за допомогою якого формується знання про об'єкт.
Використана ЛІТЕРАТУРа
1. Гаджинский А.М. Основи логістики. – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1996.
2. Семененко А.И. Підприємницька логістика. – Спб.: Політехніка, 1997.
3. Смехов А.А. Введення в логістику. – М.: Транспорт, 1993.
4. Ринок і логістика / Під ред. М.П.Гордона. – М.: Економіка, 1993. – 143 с. – (Асоціація логістики. Інститут дослідження товароруху і кон'юнктури оптового ринку). – ISBN5-285-01495-5
5. Логістика : Навчальний посібник / Під ред. Б.А.Анікіна. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 327 с.
1 2