Сторінка
3

Хімія в народному господарстві

Багато які штучні волокна здатні електризуватися, тобто накопичувати електричні заряди. Негативні заряди (електро­ни) можуть накопичувати нітрон, лавсан, ацетатні волокна. Позитивного заряду (через втрату електронів) набуває поверх­ня капрону, нейлону і частково вовна та шовк. Льняні та ба­вовняні тканини поглинають вологу, що сприяє стіканню елек­тричних зарядів, тому вони й не електризуються.

Для запобігання електризації вироби із синтетичних тканин обробляють розчином «Антистатик».

Для чищення посуду, раковин у мийні засоби часто вводять тверді інертні речовини — абразиви, які полегшують механіч­не руйнування твердих забруднень.

Способи застосування СМЗ та інших препаратів зазна­чаються на упаковках, їх слід додержуватися, тоді викорис­тання товарів побутової хімії буде цілком безпечним.

Хімічна промисловість випускає великий асортимент різ­них клеїв. Міцність зчеплення клею відносно склеюваних поверхонь визначається силами міжмолекулярної взаємодії (електростатичними силами) або хімічними силами, які ведуть до утворення хімічного зв'язку.

До групи найкращих смол, клеїв і лаків належать епо­ксидні, їм властива висока липкість до скла, порцеляни, мета­лів, пластмас, дерева та висока межа міцності. У побуті широ­ко використовуються клеї типу БФ,

БФ-2, БФ-5, виготовлені на основі фенолформальдегідних смол.

Випускається широкий асортимент засобів особистої гігі­єни і парфумерно-косметичних препаратів, засобів боротьби з комахами та по догляду за автомобілем, плямовивідні засоби і багато іншого. У цій галузі здійснюються науково-дослідні роботи, і асортимент товарів побутової хімії постійно розши­рюється.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Хімія»: