Сторінка
5

Оцінка власних джерел фінансування та можливостей залучення ресурсів для інвестування

Як висновок можна сформулювати загальні правила, недотримання яких може призвести акціонерне товариство до втрати фінансової стійкості й навіть до банкрутства:

1. Якщо рентабельність власного капіталу й рівень дивідендних виплат мають для акціонерного товариства невелике значення, що не влаштовує його власників (акціонерів), то вигідніше збільшувати власний капітал за рахунок емісії акцій, ніж брати кредит у банків. Залучення позичкових коштів може обійтися товариству дорожче, ніж випуск акції. Однак можливі труднощі в процесі розміщення акцій на фондовому ринку.

2. Якщо чистого прибутку, що припадає на одну акцію, достатньо (він влаштовує акціонерів), а рентабельність власного капіталу й рівень дивідендних виплат мають велике значення, то вигідніше взяти в банку кредит, ніж збільшувати власний капітал. Залучення позичкових коштів у цьому випадку обійдеться товариству дешевше, ніж збільшення власного капіталу за рахунок додаткової емісії акцій. Якщо в такій ситуації почати емісію акцій, то інвестори можуть помилково припустити, що фінансовий стан підприємства незадовільний. Тоді може виникнути проблема з розміщенням нового пакета акцій. Їхня ринкова ціна може знизитися, що викличе потребу в борговому фінансуванні.

3. Надійним і перспективним об’єктом інвестування вважаються акціонерні підприємства зі стійким балансом, незначною дебіторською заборгованістю, нормою чистого прибутку на власний капітал, яка зростає останні два-три роки, і незначним коефіцієнтом фінансового ризику.

[1] Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. — М.: Финансы и статистика, 2000. — С.66.

1 Стоянова Е. С., Штерн М. Г. Финансовый менеджмент для практиков. — М.: Перспектива, 1998. — С. 31.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: