Сторінка
3

Призначення та завдання бізнес-плану

Мета – це бажаний результат діяльності, що досягається в межах деякого інтервалу часу.

У бізнес-плані мета може бути різною, наприклад:

1. Вияснити самому степінь реальності досчягнення зазначених результатів в завершеному проекті чи технічному рішенні;

2. Запевнити колег в реальності досягнення визначених якісних та кількісних показників у запропонованому проекті;

3. Підготувати суспільну думку до проведення акціонування підприємства по запропонованій схемі, яку автор вважає оптимальною;

4. Для звернення уваги і посилення заінтересованості потенційного інвестора і т. д.

Таким чином, находження мети проекту рівнозначне визначенню проекта і складає важливий етап в розробці концепції проекта. Після знаходження мети проекту приступають пошуку і оцінки альтернативних способів досягнення мети проекту. Отже, при пошуку мети слід відмітити, що вона повинна бути чітко визначена, тобто повинна мати ясний смисл. Результати при досягненні мети повинні бути вимірними, а задані обмеження та вимоги повинні бути виконані. Тобто мета повинна знаходитись в “області допустимих рішень” проекту.

Сам процес визначення мети бізнес-плану розглядається як творчий процес, який можна поділити на такі послідовні групи:

- Визначення показників мети;

- Визначення можливої мети проекту;

- Описання мети.

А якщо взагалі, то успіх у світі бізнесу залежить від трьох елементів:

1. Розуміння загального стану справ на даний момент;

2. Представлення того рівня, якого треба досягти;

3. Планування процесу переходу з одного стану в інший.

Бізнес-план дозволяє вирішити ці проблеми. Він включає розробку мети і завдань, які стоять перед підприємцем на перспективу, оцінку даного стану економіки, сильних і слабких сторін виробництва, аналіз ринку і інформацію про клієнтів. В ньому подається оцінка ресурсів, необхідних для досягнення поставленої мети в умовах конкуренції.

Таким чином, бізнес-план, по-перше, може бути використаний для розробки концепції бізнесу, для детального відпрацювання стратегії, для попередження помилок на папері, а не в реальності шляхом детального аналізу маркетингу, фінансів виробничої діяльності компанії.

По-друге бізнес-план є інструментом, за допомогою якого підприємець може оцінити фактичні результати діяльності фірми за визначений період.

По-третє бізнес-план є засобом залучення, або “добування” коштів.

Література:

1. Бойчик І.М., Харів П.С., Хопчпн М.І., Піча Ю.В. Економіка підприємства - К.: "Каравела"; Львів: "Новий світ - 2000", 2001. - 298 с.

2. Данилюк М.О., Дзьоба О.Г., Петренко В.П. Як розробити бізнес-план інвестиційного проекту. Практичний посібник для підприємців. – Івано-Франківськ: Факел. – 2003.

3. Економіка підприємства: Підручник / За заг.ред. С.Ф.Покропивного – Вид 2-ге. – К.: КНЕУ, 2000.

4. Економіка підприємства: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисциплін / О.Г.Швиданенко та інші – К.: КНЕУ, 2000.

5. Чорна А.В., Метошоп І.М. Планування діяльності підприємства. Конспект лекцій для студентів спеціальності “Менеджмент організацій”. – Івано-Франківськ: “Факел”, 2001.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Економіка підприємства»: