Сторінка
3
Санітарним законодавством передбачено при одночасній присутності в повітрі декількох шкідливих речовин сумувати ефекти забруднення ними атмосферного повітря. Для електростанцій, які працюють на твердому паливі, найбільш гострими є проблеми боротьби з викидами в атмосферу окислів азоту, вуглецю, сірчистого ангідриду, а також неспалених часток палива, до складу яких можуть входити особливо токсичні речовини.
У зв'язку із ростом забруднення навколишнього середовища першою необхідністю є планування основних показників його охорони і раціональне використання природних ресурсів, які повинні здійснюватися в чотирьох напрямках: охорона і раціональне використання земель і лісових ресурсів; охорона і раціональне використання водних ресурсів; охорона атмосферного повітря; охорона і раціональне використання мінеральних ресурсів.
Для забезпечення прогнозованого рівня охорони природного середовища необхідно визначити основні напрямки наукових досліджень і стимулювання проведення природоохоронних заходів.
ВИСНОВОК
Сьогодні людина та результати її діяльності перевершили всі інші біотичні та абіотичні чинники. Разом з тим перед людством постає завдання подолати диспропорції та наслідки господарської діяльності. Виявом цих диспропорцій є численні соціально-економічні, екологічна, демографічні, політичні та інші кризи.
Перед людством постає грандіозне завдання подолати диспропорції і забезпечити нормальні умови існування та прогресивний розвиток у близькому й далекому майбутньому.
Історичний досвід свідчить: якщо людина усвідомлює гостру потребу вирішення якоїсь проблеми і зосереджує на цьому достатні інтелектуальні та матеріальні ресурси, вона може протягом короткого часу досягти значних результатів.
Інші реферати на тему «Екологія»:
Екологічне формування антропогенних навантажень
Глобальні екологічні проблеми людства
Екологічна ситуація в Вінницькій області
Забруднення гідросфери і літосфери
Охарактеризуйте основні типи живих організмів біосфери: продуценти, консументи, редуценти. Кислотні дощі. Рослинні ресурси та їх роль як автотрофів