Сторінка
5
Робочий листок – РЛASP(аналітичний опис статей) Назва статті (не скорочувати). Відомості до назви: – якщо в назві статті, яка присвячена тій чи іншій особі, її прізвище не вказано, то воно вказується в підзаголовочних даних, що відносяться до назви статті. Автор статті: – при наявності повного імені, заповнювати підполе “Розширення ініціалів”; – при їх відсутності – “Ініціали”. Відомості про видання: рік; назва журналу повністю; видавництво; місто; сторінки; ілюстрації; номер журналу, газети. Загальні примітки. Мова. Примітки про мову. Серія / підсерія. Країна видавника. Мова основного тексту. Предметна рубрика. Ненормовані ключові слова: – заповнювати в одному рядку лише одне слово, а не сполучення слів і вказувати тільки специфічні слова, які відсутні в назві (по психології, історії, маркетингу та ін.). Анотація. Персоналії: – “Персоналії (про нього) – ім’я особи”; – “Персоналії (про них) – колектив”; – Персоналії в предметних рубриках не вказуються. Зміст: – вказувати назви художніх творів, які рецензуються, назви пісень, назви кінофільмів тощо, якщо вони не вказані в назві статті; – описуючи рецензію на той чи інший твір в підполі “Рецензія на .” заповнюють відомості, що відносяться до назви твору, автора книги, що рецензується та її вихідні дані. Посилання на зовнішній об’єкт. Технологія: у назві елемента “Каталогізатор, дата” друкуємо ПІБ виконавця, дату, етап роботи (введеня нового запису, коригування, редагування та ін.). Виділені курсивом позиції обов’язкові для внесення в БД.
Робочий листок – РЛ ASP(аналітичний опис статей) 1. Автор статті. У розділі “Дублетність” в назві елемента “1-й автор – заголовок опису” в розширенні вибираємо підполе “Прізвище”, де друкуємо повністю прізвище автора: – при наявності повного імені заповнюємо підполе “Розширення ініціалів”; – при їх відсутності – “Ініціали”. 2. Назва статті. У підполі “Заголовок” назва статті не скорочується. У підполі “Відомості, які відносяться до заголовка” дається скорочене роз’яснення: про що, або про кого стаття; якщо воно дається від себе, то ми його беремо в квадратні дужки. Наприклад: [Про політ. ситуацію у Хмельниц. обл.] 3. Відомості про видання: – у назві елемента “Видання, в якому надрукована стаття ” вибираємо підполе “Рік видання” і друкуємо рік, число, місяць (скорочено); – у підполі “Заголовок”друкуємо назву видання в якому опублікована стаття в скороченому вигляді. Наприклад: Укр. іст. журн. – у підполі “Сторінки” – номер сторінки. 4. У розділі “Систематизація” вибираємо підполе “Предметний заголовок”, де відносимо статтю до відповідної рубрики. 5. Анотація. 6. У розділі “Технологія” в назві елемента “Каталогізатор, дата” друкуємо етап роботи, дату, ПІБ виконавця. “Документи місцевої влади”: – розпоряджень голови рай(обл)держадміністрації; – рішень районної (обласної) ради.
Робочий листок – РЛ AUNTD (Аналітичний опис юридичних документів) Видавець документа: У підполі “Повне найменування особи чи організації” друкуємо назву організації, яка видає документ, дату випуску, номер документа. У підполі “Заголовок” – назву розпорядження, рішення без скорочення. У відомостях, які відносяться до заголовка, вказуємо, від якого числа розпорядження, його номер. У розділі “Систематизація” вибираємо рубрику. У розділі “Технологія” – етап роботи, дата, ПІБ виконавця.
Додаткову інформацію щодо використання в практиці роботи програмного забезпечення ІРБІС можна отримати на сайті державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії (розділ “ІРБІС”): www.gpntb.ru.
Інші реферати на тему «Діловодство»:
Реформація. Бібліотеки епохи буржуазних революцій та утвердження капіталізму: етап формування основних елементів соціального інституту
Реклама та "паблік рілейшнз" в системі активізації та модернізації бібліотеки
Фоpмування дитячої читацької аудитоpії у бібліотеках Укpаїни
Дипломатика як спеціальна історична дисципліна
Реквізити ділових паперів