Сторінка
2
Принадний світ наркотиків.
Джиа Каранджи була однією з найкращих топ моделей світу та працювала в агенції Вильгельміна у Манхетені. Джина користувалася увагою усіх провідних модельєрів та регулярно з’являлася на обкладинках журналів “Вог” та “Космополітен”. Але досить швидко вона призвичаїлася до наркотиків. У 1986 році, коли їй було ще 26 років, Джиа перетворилася на вуличну наркоманку, що робила собі ін’єкції брудними голками. Вона померла від СНІДу ще до кінця року, залишившись без грошей і без роботи.
Падіння з вершини.
Аргентинські лікарі говорять, що Дієго Марадона, що був колись одним з найкращих футболістів світу, зараз може будь-якої миті померти через свою пристрасть до наркотиків. Доктор Рікардо Грімсон, що лікує Марадону у клініці Буенос-Айресу повідомив, що пристрасть Марадони до кокаїну призвело до непоправних ушкоджень мозоку. Доктор Грімсон сказав: “Спостерігається часткове невідновне вмирання клітин передньої долі легені на тлі порушення кровообігу. Він втратив спроможність контролювати свою агресивність. Я не відкидаю можливості, що Дієго може померти просто на полі або на вулиці.” Марадона, що приніс перемогу Аргентині на чемпіонаті світу у 1986 році, за останне десятиріччя прилюдно позбувся свого п’єдесталу. У 1991 році під час гри у Італії тести показали наявність кокаїну у крові і його було дискваліфіковано на 15 місяців.
Ціна наркоманії та бізнес. Наркобізнес організований як звичайний бізнес, але дуже прибутковий. За даним Комітету з наркотиків грошовий обіг наркобізнесу складає 500 млрд. на рік. Це означає, що на доля наркобізнесу у міжнародному обігу припадає від 10% до 13%. Зараз світова економіка рухається до того, щоб стерти усі кордони між країнами і тут відкривається дуже добра підстава для перевезення наркотиків. Наркоділки вихваляються тим, що для них не є складною справою провезти наркотики в усі країни світу, оминаючи кордони, підкупаючи владу, митні служби.
Результати наркоманії:
· Величезне зниження працездатності
· Запізнення на роботу
· Виробничий травматизм
· Підвищені видатки на медичні та судові витрати
· Розтринькування та крадіжки, злочини і т.п.
Все це послаблює потенціал розвитку та підтримування сильної, життєздатної та стабільної економіки країни (приклад: у США на боротьбу з наркоманією витрачається більше коштів, ніж на початкову та середню освіту разом узяті для всієї країни). Наркоділки постійно шукають покупців, щоб збувати свій товар. Вони докладають усіх зусиль, аби примусити людину стати таким покупцем. Зазвичай вперше приймають наркотик через друзів, знайомих, тобто людей, які викликають довіру, на вечірках, на святах. “Хочеш розважитися? Ти відчуєш захоплення, задоволення і т.п.” Хіба ці люди піклуються про ваше здоров’я? Ні! Їми керує користь, вони хочуть знайти покупця у вашій особі, тобто ваші гроші. Наркобізнес, як і будь-який інший, добре організований. Йому потрібна реклама: “Спробуй, ти ніколи цього не пробував. Це щось абсолютно особливе” — це звичайна реклама. Вони хочуть збути свій продукт, отримати за нього гроші і користуються вами. Вони не про вас турбуються, особливо коли це роблять юнаки по відношенню до дівчат або навпаки. Вони навіть можуть замаскувати це під вигляд легкої закоханості, ніби ви їм подобаєтеся. Насправді вони хочуть вас використовувати. А коли людина віддає все і у неї нічого не залишається, тоді їм потрібні робочі руки цих людей, які стають продавцями наркотиків, кілерами, дівчата — повіями. Чому вони працюють? Ви вважаєте їм подобається їх професія? Ні! Вони навіть грошей за це не отримують. Ці наркомани працюють, аби отримати чергову дозу. Як рекламу вони навіть дадуть попробувати зразки безкоштовно. Самі наркоділки наркотиків не вживають.
Насилля, злочинність та наркоманія.
Статистика в Україні показує, що у 2005 році було виявлено 38300 злочинів, пов’язаних з наркотиками. У тому числі 5830 випадків збуту наркотиків, 943 випадки утримання притонів, 193 випадки втягування у наркоманію, 471 випадок розкрадання наркотичних препаратів. За скоєння таких злочинів притягнено до карної відповідальності 29400 чоловік. За даними міліції 55.6% осіб, що скоїли злочини у минулому році, пов’язані з наркотиками молодші за 29 років. 72% ніде не працюють та не вчаться. Наркоділки серьйозно піклуються про те, щоб на їх територію ніхто не зазіхнув, тому часто відбуваються “з’ясування стосунків” між ними. Хто страждає від цих “розборок”? Хто є зброєю їхньої помсти? Знову ж таки ті ж самі наркомани. Злочинність та наркотики — це два поняття, тісно пов’язаних одне з одним. Наркотики знижують рівень самоконтролю людини, провокують вихід ненависті та злоби, що є на глибині свідомості людини, порушують чіткість логіки та мислення, у людини спотворюються поняття про совість, здоровий глузд. Іноді у якості кур’єрів використовуються діти віком 12-13 років, оскільки вони не несуть карної відповідальності. Платнею за цю роботу є наркотики. Кожна четверта жінка у віці до 35 років зазнає сексуальному нападу, у 60% випадків злочинець перебував під впливом наркотику або алкоголю. Раніше злочини скоювалися незнайомими людьми. Зараз тенденція змінилася, більшість злочинів скоюються між людьми, які знають одне одного.
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Особливості аварій і катастроф на пожежа та вибухонебезпечних об’єктах. Основні принципи попередження надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру
Професійний відбір і адаптація
Хімічні і біологічні фактори небезпеки
Джерела негативних факторів побутового походження
Відчуття і сприймання у процесі праці