Сторінка
3
Як показує досвід, низька активність підприємств на товарних біржах пояснюється насамперед тим, що їх керівники, будучи за всіма ознаками потенційними клієнтами товарних бірж, мають недостатнє уявлення про біржову діяльність, про наявність бірж у регіоні, та їхню спеціалізацію. Така ситуація певною мірою обумовлена відсутністю доступної об'єктивної інформації про стан біржової торгівлі. Настав час формування модерної біржової культури, адже наявні в Інтернеті сайти деяких бірж, біржова інформація, що зрідка з'являється у друкованих ЗМІ, не можуть задовольнити потреби підприємств, біржовиків та інших зацікавлених суб'єктів.
Для поширення інформації, щодо діяльності бірж та їх можливостей необхідно ширше використовувати можливості ЗМІ. Зокрема, державна комісія з товарних бірж може стати засновником і видавцем спеціалізованого видання (журналу). У ньому можуть розміщатися огляди окремих біржових товарних ринків; інформація про зміни у законодавчому полі з коментарями фахівців; аналіз досвіду діяльності провідних бірж в Україні та інша інформація. Методична ж робота державної комісії з товарних бірж може полягати у розробці рекомендацій з проведення планування біржової діяльності, серйозній аналітичній роботі на товарних біржах з використанням відповідних економічних показників.
Отже, швидке створення організованих прозорих ринків найважливіших сировинних товарів є можливим лише за умови поєднання зусиль уряду, біржових об'єднань і окремих бірж. В даній статті нами сформульовано певні тези щодо вдосконалення біржової торгівлі як на біржовому ринку в цілому, так і на окремих біржах, надано конкретні пропозиції щодо їх реалізації. При цьому особливу увагу приділено державному регулюванню біржової торгівлі. Сподіваємося, що впровадження у практичну діяльність бірж запропонованих заходів якоюсь мірою сприятиме залученню до біржової торгівлі товаровиробників і біржових посередників - потенційних учасників ф'ючерсних ринків.
Література:
1.Міщенко В.І., Науменкова С.В. Організація ф'ючерсного валютного ринку // Фінанси України. -1998. - №10. - С. 60-69.
2.Солодкий М.О. Біржовий ринок. - К.: Джерела М, 2001. - 336 с.
3.Сохацька О.М. Міжнародні ф'ючерсні ринки: теоретико-методологічні аспекти. - Тернопіль: Карт-бланш, 2002. - 454 с.
4.Шаповалов Є.А. Перспективи входження фінансового ринку України в світову систему торгівлі деривативами // Вісник НБУ. - 2001. - №4. - С. 58-60.
5. Кириенко О.Э. Расширение функций региональных бирж // Матеріали Першої Всеукраїнської наукової конференції "Україна наукова - 2001". - Т.11 Економічні науки. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2001. - С.34-35.
Інші реферати на тему «Банківська справа»:
Банківська система України. Види банківських операцій, класифікація банківських послуг, нетрадиційні банківські послуги
Організація платіжного обігу
Проблеми обліку кредитних операцій
Центральний банк і монетарна політика
Надання кредитів фізичним особам на придбання автомобілів за програмою “Авто в кредит”