Сторінка
2
Пам'ятник на площі Гагаріна в Москві
Але, наприклад, свідок аварії, слюсар Валентин Бабаків, запевняє, що день 27 березня був ясний, а літак падав так, начебто його і не намагалися вирівняти. Також він затверджує, що насправді літак знайшли поруч із селом Рязанцы і селищем Крутец.
Похорон Ю. А. Гагаріна і В. С. Серегина пройшли 30 березня 1968 року на Червоній площі в Москві
Також існують версії:
· у небезпечній близькості від Мить-15 Гагаріна пройшов інший літак, у результаті Мить-15 потрапив у турбулентність і втратив керування;
· літак Гагаріна був підбитий ракетою;
· існує версія, що Гагарін підбудував власну "смерть" у 1968, після чого ще багато років прожив у маєтку в околицях Оренбурга, де загинув у 1994 році від нещасливого випадку на полюванні.
· варто відзначити і таку фантастичну версію, що виникла наприкінці 1980-х чи на початку 1990-х, як викрадення Гагаріна інопланетянами.
Гагарін і Серёгин поховані у Кремлёвской стены.
Наприкінці 1990-x років з'явилася думка, що поле Гагаріна не можна визнати цілком состоялись, тому що він залишив корабель до його приземлення. Однак такий спосіб посадки був запланований споконвічно по розуміннях безпеки. Швидше за все, основним мотивом подібних теорій є політичні амбіції.
Ім'я
Ім'я Юрія Гагаріна носять: місто Гагарин (колишній Гжатск) і район (быв. Гжатский), кратер на зворотній стороні Луны, астероид № 1772, золота медаль ФАИ (присуджується з 1968 року), площа в Москві, на якій коштує величний пам'ятник космонавту.
У багатьох містах існують вулиці, проспекти і площі імені Гагаріна.
1 2