Сторінка
2
Практично корисливе відношення до природи, з метою створення матеріальних благ здійснюється через працю, матеріальне виробництво. Праця - діяльність людей (чи груп людей) в матеріальній або духовній формах. Практика - чуттєво-предметна, матеріальна діяльність. Праця входить в економіку як систему виробництва, обміну, споживання, що забезпечує матеріальні потреби.
Як процес зміни перетворення природи, олюднення її практика людини створює світ культури. Практика - взаємодія об'єктивного і суб'єктивного, матеріального та ідеального.
Практика людини обмежена соціально-історично (вона залежить від знань, техніки, технології і біології (органи чуття людини обмежені). Сенсорний досвід суб'єкта завжди обмежений. Людина ніколи повністю не знає сутності речей, їх властивостей, багато явищ є неповторні. Існує суперечність між конечним обсягом мозку і безконечністю Всесвіту, невичерпністю матерії. Все це також обмежує практику. На практику впливають клімат, середовище, світогляд, ширина і глибина знань.
Виробнича практика обробляє і змінює природні речі, явища, процеси, створюючи засоби праці, продукти життєдіяльності. Суспільно-політична практика змінює суспільство. Експеримент змінює природні і штучні речі, явища, процеси з метою їх пізнання. Виховна і навчальна практика змінює і формує людину.
Використана література.
1. Пилюшенко В. Л., Шкрябак И. В. Методология и организация научного исследования. — К., 2001.
2. Сурмин Ю. П., Туленков Н. В. Методология и методы. — К., 2000.
3. Творче, практичне і критичне мислення / Відповід. ред. С. П. Щерба. — Житомир, 1997.
4. Чуйко В. Чотири методології філософії науки: особливості та сфери застосування // Філософська думка. — 2000. — № 1. — С. 3-26.
5. Фролов И. Т. Гносеологические проблемы моделирования. — М.: Наука, 1961.
6. Босенко В. А. Актуальные проблемы диалектического материализма. — К., 1983.
- Блауберг И. В., Юдин Э. Г. Становление и сущность системного подхода. — М., 1973.
[1] Бойченко І.К. Філософія історії. Підручник. – Київ “Знання”, 2000, с.120
1 2