Сторінка
3

Доходи державних цільових фондів

Об'єктами обчислення збору є:

· обсяги забруднюючих речовин, які викида­ються в атмосферне повітря або скидають безпо­середньо у водний об'єкт, та обсяги відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього об'єктах - для стаціонарних джерел забруднення;

· обсяги фактично спожитих видів пального, завдяки використанню яких утворюються забруд­нюючі речовини - для пересувних джерел за­бруднення.

Нормативи збору встановлюються Кабінетом Міністрів України як фіксовані суми в гривнях за одиницю основних забруднюючих речовин та розміщення відходів.

За викиди пересувними джерелами забруднен­ня нормативи збору встановлюються залежно від виду пального та транспорту.

За понадлімітні обсяги викидів, скидів забруд­нюючих речовин та розміщення відходів збір об­числюється і сплачується у п'ятикратному роз­мірі.

Суми збору за викиди стаціонарними джере­лами забруднення обчислюються платниками са­мостійно щоквартально наростаючим підсумком з початку року як добуток затверджених лімітів, фактичних обсягів викидів, нормативів збору, коригувальних коефіцієнтів.

Загальна сума збору визначається як сума збору в межах ліміту і за понадлімітні викиди, враховуючи названі чинники.

Збори за забруднення навколишнього природ­ного середовища підприємства (крім розташова­них у містах загальнодержавного значення) пе­рераховують у таких розмірах:

· 20 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утво­рюються у складі бюджетів місцевих рад (село, селище, місто), на окремі рахунки;

· 50 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утво­рюються у складі бюджетів Автономної Рес­публіки Крим, обласних рад, на окремі рахунки;

· 30 відсотків - до Державного фонду охоро­ни навколишнього природного середовища, що утворюється у складі Державного бюджету Ук­раїни, на окремий рахунок.

Підприємства, розташовані у містах Києві та Севастополі, збори за забруднення навколишнього природного середовища перераховують у таких розмірах:

· 70 відсотків - до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утво­рюються у складі місцевих бюджетів міських рад, на окремі рахунки;

· 30 відсотків - до Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, що утворюється у складі Державного бюджету Ук­раїни, на окремий рахунок.

Висновки

Отже, державні цільові фонди певною мірою доповнюють Дер­жавний бюджет, мають строго цільове призна­чення і на інші цілі не використовуються.

По суті перелічені фонди є новою складовою частиною фінансів України, яка перебуває на стадії становлення.

Для забезпечення виконання Закону України «Про пенсійне забезпечення» у 1992 р. було створено Пенсійний фонд України як самостійну фінансову структуру.

Кошти фонду не входять до Державного бю­джету і не можуть бути використані на інші цілі, крім виплати пенсій і допомоги.

Фонд соціального страхування з тимчасової втра­ти працездатності здійснює управління загально­державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Фонд загальнообов'язкового державного соці­ального страхування на випадок безробіття ство­рений для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів для надання соціальних послуг.

Страхування від нещасного випадку та профе­сійного захворювання є самостійним видом за­гальнообов'язкового державного соціального стра­хування, за допомогою якого здійснюється соці­альний захист з охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.

Фонд для здійснення заходів з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соці­ального захисту населення (Фонд Чорнобиля) було створено відповідно до постанови Верхов­ної Ради України № 2006-ХП від 20 грудня 1991 р.

Для концентрації коштів з метою цільового фінансування природоохоронних і ресурсозбері­гаючих заходів, а також для зменшення впливу забруднення навколишнього природного середо­вища на здоров'я населення у 1991 році було створено Державний фонд охорони навколишнього природного середовища.

Головним розпорядником коштів Фонду є Мі­ністерство екології і природних ресурсів в особі його Міністра.

Державний фонд охорони навколишнього при­родного середовища є складовою Державного бюд­жету України.

Використана література

1. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник.- К.: Вища школа, 1997.- С. 383.

2. Велично О. Бюджетне фінансування соціальної інфраструктури: Вища школа, 1997.

3. Держава, податки, бізнес / В. М. Суторміна, В. М. Федосов, В. Л. Андрущенко: За ред. В. М. Фе­досова.- К.: Либідь, 1992.- С. 328.

4. Деркач М., Гордєєва Л. Бюджет і бюджетний процес в Україні: Навч. посібник.- Дніпропетровськ, Пороги, 1995.- С. 256.

5. Економічна теорія: Політекономія. Підручник / За ред. В. Д. Базилевича.- К.: Знання, 2001.- С. 581.

6. Єпіфанов А. О., Сало І. В., Д'яконова І. І. Бюд­жет і фінансова політика України: Навч. посібник. -К.: Наукова думка, 1997.- С. 303.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: