Сторінка
3
Посилення ролі бюджетного планування відбуватиметься шляхом розробки середньострокових бюджетних планів, узгоджених з завданнями державних цільових програм та стратегічних річних планів діяльності органів виконавчої влади за окремими напрямками.
Буде упорядкована й оптимізована мережа бюджетних установ, здійснений поетапний перехід від фінансування бюджетних організацій до виділення коштів на конкурентних принципах для виконання державних завдань із застосуванням механізму державного замовлення. Усі бюджетні програми повинні виконуватись в рамках бюджетних призначень головних розпорядників бюджетних коштів.
Посилення ролі державного фінансового контролю за повнотою надходження і цільовим характером витрат бюджетних коштів передбачає введення порядку обов'язкової публікації звітів про виконання бюджетів усіх рівнів і забезпечення відкритості процедур розміщення державних замовлень. Для реалізації поставленої задачі продовжиться розвиток органів Державного казначейства і контрольно-ревізійної служби України. Водночас має бути запроваджений жорсткий контроль державних фінансів, який відповідав би принципам і нормам фінансового контролю в країнах ЄС.
Для посилення державного регулювання бюджетної політики слід створити окремий закон який би регламентував засади формування єдиної бюджетної політики держави.
Застосування таких засобів здійснюється відповідно до етапів формування бюджетної політики, що регламентуються Бюджетним кодексом. Технологія ж бюджетної політики повинна знайти своє відображення в окремому законодавчому документі на зразок закону і мати свої витоки в концепції економічного і соціального розвитку держави. Поки що такого комплексного документу, в якому б визначалась економічна стратегія України з урахуванням основних перспективних напрямків розвитку фінансових відносин в системі зведеного бюджету, як основної ланки державних фінансів, не розроблено. Існуючі в Україні програми, зокрема Програма до 2010 року та окремі соціально-економічні програми лише фрагментарно висвітлюють окремі аспекти бюджетної політики, які вже слід корегувати з урахуванням тих змін, що відбулися. Тому, урядовим структурам разом із розробленням Стратегії економічного і соціального розвитку України до 2011 року необхідно розпочати роботу з підготовки законопроекту щодо засад формування єдиної бюджетної політики в Україні.
Дослідження впливу динаміки макроекономічних показників на динаміку доходів і видатків було розпочате з визначення факторів, що впливають на показники бюджетів. Далі передбачено встановлення математичних залежностей між показниками бюджетів і факторами, що впливають на них.
Використана література
1. Конституція України. Затверджена ВРУ 28.06.96 № 254/96-ВР. // Відомості ВРУ. — 1996. — № 30.
2. Закон України “Про бюджетну систему України” № 253/95-ВР від 29.06.1995. // Відомості ВРУ. — 1995. — № 26.
3. Бескид Й. М. Державний бюджет України. — Тернопіль. — 1996. — с. 107.
4. Бескид Й. М. Державний бюджет України // Методичні рекомендації. — Тернопіль. — 1996.
5. Бескид Й. М. Теоретичні підвалини дослідження суті державного бюджету України. // Фінанси України. — 1998. — № 1. — с. 16-18.
6. Бескид Й. М. Державний бюджет України. Методичні рекомендації. — Тернопіль 1996.
7. Бескид Й. М. Теоретичні підвалина дослідження суті державного бюджету України. // Фінанси України. № 1. — 1998. — с. 16.
8. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. — К.: Вища школа, 1997.
9. Василик О. Д. Теорія фінансів: Підручник. — К.: НІОС. — 2000. — с. 416.
10. Юрій С. І., Бескид Й. М. Бюджетна система України: Навчальний посібник. — К.: НІОС. 2000 — с. 400.