Сторінка
4

Міністерство фінансів України і бюджет

24) вивчає, аналізує і вживає заходів щодо вдосконалення дія­льності Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, го­ловних фінансових управлінь обласних, Київської та Севасто­польської міських державних адміністрацій;

25) організовує роботу з професійної підготовки та перепідго­товки кадрів для фінансової системи, контролює цю роботу на підприємствах, в установах і організаціях, що входять до сфери управління Міністерства.

Для реалізації зазначених функцій Міністерству фінансів України надані чинним законодавством України такі права:

1) одержувати від центральних органів державної виконавчої влади, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій матеріали для складання проекту Державного бюджету, розроб­лення бюджетних нормативів і здійснення контролю за виконан­ням Державного бюджету;

2) обмежувати, а в необхідних випадках припиняти фінансу­вання з Державного бюджету підприємств, установ та організацій за наявності фактів незаконного витрачання ними коштів, а також у разі неподання звітів про витрачання раніше наданих коштів та іншої встановленої звітності з повідомленням про це керівників відповідних міністерств і відомств і в межах своєї компетенції за­стосовувати інші санкції, установлені чинним законодавством;

3) у разі виникнення тимчасових касових розривів при вико­нанні бюджетів Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя надавати з Державного бюджету позички, які мають погашатися в установлені терміни поточного бюджет­ного року;

4) забороняти або припиняти випуск цінних паперів, якщо він здійснюється з порушенням установленого порядку;

5) здійснювати у міністерствах, інших центральних органах державної виконавчої влади, на підприємствах, в установах, ор­ганізаціях, в установах банків та інших фінансово-кредитних установах (незалежно від форм власності) перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів, планів, кошторисів та інших документів, пов'язаних із зарахуванням, перерахуванням і вико­ристанням бюджетних коштів, а також одержувати необхідні по­яснення, довідки і відомості з питань, що виникають у процесі перевірки;

6) одержувати від установ банків відомості щодо стану поточ­них бюджетних рахунків підприємств, організацій і установ;

7) накладати на установи банку, зв'язку, інші установи фінан­сові санкції в разі порушення установленого Національним банком України за погодженням з Міністерством фінансів України порядку проходження і виконання платіжних доручень за дохо­дами і видатками у розмірі 2 % від суми затриманого платежу або перерахування бюджетних коштів за кожний день прострочення. Міністерство фінансів України повинно забезпечувати реалі­зацію поставлених перед ним завдань і функцій на всій території держави. У зв'язку з цим воно має територіальну структуру, яка охоплює всі адміністративні утворення в країні.

Разом з Міністерством економіки та з питань європейської інтег­рації України Міністерство фінансів розробляє проект зведеного ба­лансу фінансових ресурсів і використовує його показники для роз­роблення проекту Державного бюджету та розрахункових обсягів бюджетів Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

Міністерство фінансів веде значну законодавчу й методологі­чну роботу: розробляє проекти законів України, указів Президен­та, декретів, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів, накази й інструкції та бере участь у розробленні їх іншими органами з питань, що належать до компетенції Міністерства фінансів; роз­робляє проект нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя з урахуванням рівня розвитку соціальної інфраструктури регіонів. Воно також роз'яснює порядок застосування законодав­чих та інших нормативних актів з питань фінансів.

Центральний апарат Міністерства фінансів бере участь у роз­робленні нових механізмів і форм господарювання, аналізує тенденції та фінансові аспекти їх діяльності, взаємовідносини з бю­джетом і готує відповідні пропозиції з цих питань. Є активним учасником роздержавлення власності, демонополізації економі­ки, проведення земельної реформи, створення ринку цінних па­перів та вивчає вплив цих процесів на зміцнення фінансового стану економіки.

На центральний апарат покладено завдання надавати практи­чну і методичну допомогу галузевим міністерствам, відомствам, виробничим об'єднанням, державним корпораціям, асоціаціям, консорціумам, підприємствам та організаціям з фінансових пи­тань упровадження ринкових відносин, а також місцевим фінан­совим органам в організації їх роботи. Він систематично вивчає тенденції соціально-економічного розвитку країни і регіонів, бе­ре участь у науковому обґрунтуванні соціально-економічних програм та інших заходів. Подає доповіді, довідки та іншу інфор­мацію Верховній Раді, Президенту та Уряду країни з фінансових питань діяльності міністерств, відомств, об'єднань, підприємств і відповідні пропозиції.

Відповідно до затверджених у Державному бюджеті призна­чень Міністерство фінансів організовує фінансування виробничо­го і невиробничого будівництва, геологорозвідувальних і проект­но-пошукових, природоохоронних та інших робіт, заходів у галузі освіти, науки, культури, охорони здоров'я, фізичної куль­тури, соціального захисту населення. За рахунок коштів Держав­ного бюджету фінансуються органи державної влади і державно­го управління, суди, правоохоронні органи, різноманітні соціаль­но-культурні програми. Міністерство фінансів бере участь у роз­робленні пропозицій щодо вдосконалення валютно-економічних відносин з іноземними країнами; аналізує ефективність інвести­цій при підготовці угод із зарубіжними інвесторами про захист інвестицій; узагальнює договірно-правову практику з цих питань в інших країнах і готує пропозиції щодо сприяння залученню іно­земного капіталу в Україну і його ефективного використання.

Міністерство фінансів здійснює методичне керівництво бух­галтерським обліком, готує інструктивні матеріали, дає роз'яс­нення про порядок ведення бухгалтерського обліку і складання звітності. Контролює раціональне і цільове використання коштів, виділених з Державного бюджету за всіма напрямами і видами витрат; у встановленому законом порядку проводить ревізії і пе­ревірки в концернах, асоціаціях, акціонерних, орендних, спільних підприємствах, кооперативах та інших організаціях.

До функцій Міністерства фінансів належать також фінансу­вання в установленому порядку фінансових органів країни, контроль за правильним використанням ними асигнованих коштів. Міністерство складає зведені звіти й баланси за видами діяльнос­ті. Здійснює заходи щодо вдосконалення структури центрального апарату, місцевих фінансових, казначейських органів і контроль­но-ревізійної служби, проводить роботу з професійної підготовки й перепідготовки кадрів для фінансової системи, контролює цю роботу в підпорядкованих організаціях і установах.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Фінанси»: