Сторінка
3
Удосконалюючи методику використання нових інформаційних технологій, викладачі Лисичанського коледжу розробляють нові навчальні та контролюючі програми з англійської мови, щоб проводити нестандартні уроки, тренувальні лексико - граматичні вправи.
Для вивчення англійської великі можливості надає Інтернет. Звертання до Інтернету як до джерела інформації дозволяє отримати доступ до різноманітних текстових, звукових та відеоматеріалів на мові, що вивчається.
В наш час всі розуміють, що Інтернет володіє колосальними інформаційними можливостями і не менш вражаючими послугами. Однак не треба забувати, що якими б властивостями не володів той чи інший засіб навчання, інформаційно - предметне середовище, на першому місці стоять дидактичні задачі. Інтернет з усіма ресурсами та можливостями - засіб реалізації цих цілей.
Отримана із Інтернету інформація завжди актуальна, аутентична за змістом, формою і функціями, підготовлена професіоналами, має високу якість, кольорова, з фотокартками.
Однак із вказаними перевагами пов’язані і певні недоліки, наприклад, великий обсяг інформації і її складність. Аутентична інформація не складається, як правило, для навчальних цілей, тому вона не структуризована і методично не оброблена.
Зрозуміло, що прямий вхід до Інтернету на уроці практично виключається, оскільки навряд чи можна знайти достатню кількість обладнаних кабінетів.
Слід зазначити, що викладачі Лисичанського педагогічного коледжу мають нагоду користуватися послугами комп’ютерних лабораторій, які налічують 10 комп’ютерів та мають доступ до Інтернету. Кожен викладач намагається використати цю можливість. Викладачі можуть скористатися такими можливостями Інтернету:
- до заняття викладач може дібрати ті чи інші аутентичні матеріали різного ступеня складності для читання по темі; знайомитися з матеріалами культури, що включають в себе мовний етикет, особливості мовної поведінки, традицій країни, мова якої вивчається;
- використання анімаційних програм в яких присутній звук, для розвитку навичок аудіювання;
- провести усне обговорення отриманих по електронній почті листів партнерів;
- провести в групах співробітництва обговорення, дискусію по тій чи іншій проблемній інформації, що отримали із ресурсів мережі Інтернет
- провести лінгвістичний аналіз певних повідомлень, висловлювань носіїв мови;
- використовувати художні твори авторів мови, отримані в віртуальних бібліотеках;
- використовувати матеріали електронних граматичних довідників, матеріалів дистанційних курсів.
Мережу Інтернет можна використовувати і для самостійної роботи, студент може розмовляти у реальному часі з носіями мови, знайти додаткову інформацію.
Таким чином, використовуючи інформаційні ресурси мережі Інтернет, можна, інтегруючи їх в учбовий процес.
Для того щоб правильно визначити місце і роль Інтернету в навчанні англійській мові, необхідно, перш за все, знайти для себе чіткі відповіді на запитання: для кого, для чого, в якому обсязі він повинен використовуватися.
Таким чином, комп'ютери стають реально досяжними для освіти, їх технічні можливості постійно удосконалюються, і, хоча сучасні засоби комп'ютерного навчання не позбавлені недоліків, використання комп'ютерних технологій є невід'ємною частиною учбового процесу.
Передумови та проблеми використання ІКТ
Завдання сучасного вузу - підготовка конкурентоспроможного фахівця. Інформаційний бум, що супроводжує наше життя, змушує викладачів переглядати традиційні форми роботи, переосмислювати зміст освіти. Розвиток науки, суспільства, нових технологій зростає настільки швидкими темпами, що нові знання досить швидко втрачають свою актуальність, застарівають. Психологічний підхід в освіті не здатний на сучасному етапі розвитку суспільства та системи освіти залишатися провідним, як, наприклад, 50 років тому. Зараз багатьом фахівцям став звичним термін "період напіврозпаду знань". Це проміжок часу, за який знання застарівають на 50%. У сфері високих технологій цей період становить два роки. В інших галузях він може досягати шести-восьми років. Але в будь-якому разі він дуже короткий і весь час скорочується. У зв'язку з цим в останнє десятиліття активно впроваджуються інноваційні методики, які використовують нові, прогресивні технології. Але можна використовувати перевірені форми і методи роботи, привносячи в них елемент творчості, нестандартності, що не в меншій мірі сприяє розвитку думаючих молодих людей, здатних творчо, нестандартно підходити до вирішення проблем, приймати самостійні рішення.
У сучасній вищій школі існує чимало прийомів, способів і методів, які будують творчу активність студентів.
Швидке зростання і розвиток інформаційних технологій запропонували кращий зразок дослідження нової навчальної моделі. У результаті мультимедійні технології відіграють важливу роль у навчанні англійської мови. Однак, деякі викладачі так покладаються на технології, що у навчальному процесі з'являється маса недоліків. Щоб зробити використання технологій більш ефективним і практично цінним для навчання англійської мови, розглянемо пропозиції і стратегії, аналізуючи проблеми з використанням мультимедійних технологій. Двадцять перше століття - епоха глобалізації, в яку дуже важливо засвоїти один або багато різних іноземних мов, і англійська мова тут на першому місці. З швидким розвитком науки і техніки, появою і розвитком мультимедійних технологій і їх застосуванням в навчанні, традиційна навчальна модель стала застарівати, порівняно з сучасними методиками навчання англійської мови і тому мультимедійні технології (показ аудіо, графіки, ефекти мультиплікації) грають важливу роль у навчанні англійської мови в мультимедійному класі і встановлюють сприятливу базу для реформ та досліджень навчальної моделі. Доведено, що мультимедійні технології відіграють важливу роль у розвитку дій та ініціативи студента і посилення навчального ефекту в кабінеті англійської мови.
В даний час стереотипні традиційні навчальні методи та навколишнє середовище непопулярні, в той час як мультимедійний технологічний показ, аудіо, візуальні мультиплікаційні ефекти, природно, дають нам більший доступ до інформації. Крім того, з такими особливостями, які забезпечують мультимедійні технології відбувається дуже ефективне функціонування, що досить підвищує до них інтерес студентів і спонукає їх до активної роботи в класі.
Традиційне навчання спрощує здатність студентів осягати іноземну мову і перешкоджає їх розумінню структури і функції мови, робить студентів пасивними одержувачами знань. Таким чином важко досягати комунікативної мети. Мультимедійне забезпечення навчального курсу в університеті може активізувати погляди студентів; візуальне і яскраве мультимедійне забезпечення навчального курсу перетворює уроки англійської мови на цікаву подорож до англомовної країни. І групове обговорення, особисте обговорення і дебати можуть також запропонувати більше можливостей для комунікації як серед студентів, так і між учителем та студентами. Таким чином, мультимедійні технології в навчанні унікальні і цілком збільшують активне мислення студентів і їх комунікативні здібності в соціальній практиці.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Сприймання чужого мовлення, відтворення готового тексту
Особливості роботи соціального педагога в закладах пенітенціарної системи
Розвиток освітніх інноваційних процесів у вищій школі
Особливості організації фізичної підготовки учнів молодшого шкільного віку
Формування в молодших школярів пізнавального інтересу засобами усної народної творчості на уроках курсу "Я і Україна"