Сторінка
6
Опір вдиху і видиху при витраті повітря 30 л/хв. складає 196 і 100 Па відповідно. Маса апарату - не більше 8 кг. У зв'язку з великим опором диханню протигаз ПШ-1 рекомендовано використовувати при короткочасних роботах.
Шланговий протигаз ПШ-2 є засобом захисту з примусовою подачею чистого повітря і призначений на одночасне забезпечення захисту органів дихання двох працюючих на відстані 20 м від повітродувки або одного працюючого на відстані 40 м. В апараті передбачена подача повітря за допомогою електродвигуна, а також шляхом обертання повітродувки вручну.
Комплектність і призначення протигазу ПШ-2 аналогічні протигазу ПШ-1, тільки додаткові елементи є в двох комплектах, довжина рукавів для підведення повітря складає 20 м, а сигнальних мотузків - 25 м. Кількість повітря, що подається під кожну лицеву частину при 60 об./хв. складає 50 л/хв. Опір вдиху відсутній, а опір видиху складає 119 Па. Маса апарату - не більше 46,7 кг.
Шланговий апарат ДПА-5 аналогічний апарату ПШ-2, відрізняється тільки конструкцією повітродувки. Мінімальний тиск повітря 3000 Па, кількість повітря, що подається, складає 200 л/хв.
Пневмокостюми ЛГ-4 і ЛГ-5 призначаються для ремонтних і аварійних робіт при значному забрудненні і повітря, і обладнання приміщень радіоактивними і токсичними речовинами. Вони забезпечують ізоляцію органів дихання і поверхні тіла працюючого від зовнішнього середовища.
Пневмокостюми виготовлені із поліхлориду пластикату, причому ЛГ-5 з більш міцнішої армованої плівки марки 80АМ. Спереду комбінезону є лаз для входу в костюм і виходу з нього.
Система подачі повітря у пневмокостюм включає повітровід, який розташований у шлемі, пластмасовий штуцер з пневмо-костюмом та поясні повітроводи. Пневмокостюми виготовляються трьох розмірів: 3 розмір (М- малий) - від 160 до 170 см; 4 розмір (С - середній) - від 171 до 180 см; 5 розмір (B-великий) - від 181 до 190 см.
Робота у пневмокостюмі допускається при температурі від мінус 30 до плюс 45 °С. Повітря подається з використанням 250 л/хв. При температурі навколишнього повітря 16-27 °С пневмокостюм може використовуватися працюючим й без погіршення самопочуття протягом 4-6 годин. Маса пневмокостюму без шлангів складає 3 кг.
Тканинні маски проти пилу ПТМ-1 складаються з корпусу і кріплення. Корпус виготовляється з 4-5 шарів тканини. Навпроти очей робляться прорізи, в які вставляються скельця або прозора плівка. На голові маска закріплюється за допомогою смуги тканини, гумки або зав'язок. Розмір маски залежить від висоти обличчя.
Для верхніх шарів маски найбільш підходить бязь, штапельне або трикотажне полотно, мадаполам, міткаль, шотландка та ін. Внутрішні шари можуть бути з байки, бумазеї, бавовняно-паперової, шерстяної та інших тканин.
Ватяно-марлева пов'язка виготовляється з марлі розміром 100x50 см, на середину якої накладається шар вати розміром 30x20 см і товщиною 1-2 см. Марля з обох сторін загинається і накладається на вату. Кінці розрізуються вздовж середини, в результаті чого виникають зав'язки.
Індивідуальними засобами захисту шкіри є: * захисні комплекти, * спеціальний захисний одяг, * загальновійськовий комплексний захисний костюм, * побутовий, * виробничий і спортивний одяг. Вони за типом захисної дії поділяються на ізолюючі (плащі і костюми), матеріал яких покривається спеціальними газо- і вологонепроникними плівками, і фільтруючі, що становлять костюми з звичайного матеріалу, який насичується спеціальним хімічним складом для нейтралізації або сорбції парів ХНР.
Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) складається зі захисного плаща ОП-1 (виготовляється 5-й розмірів із спеціально прогумованої тканини), захисних панчіх і захисних рукавичок. Маса комплекту - 3 кг.
Легкий захисний костюм Л-1 складається із сорочки з капюшоном, штанів, зшитих з панчохами, двопалих рукавичок і підшоломника. Окрім того, в комплект входить сумка і пара рукавичок. Виготовляється трьох розмірів з прогумованої тканини. Маса - 3 кг.
Захисний костюм (комбінезон) складається з куртки і штанів (в комплект входять і Гумові рукавички, гумові чоботи і підшоломник). Виготовляється трьох розмірів із прогумованої тканини. Маса - 6 кг.
Захисний фільтруючий одяг (ЗФО) складається з бавовняного комбінованого костюму, насиченого пастою К-4, гумових рукавичок, чобіт, підшоломника, двох онуч (одна насичена).
Для захисту шкіри від радіоактивних речовин і бактеріальних засобів можуть використовуватися спортивні, робочі або шкільні костюми (штани і куртки). При цьому одяг необхідно герметизувати за допомогою нагрудника, капюшонів, клапанів низу рукавів і штанів.
Герметичний одяг для забезпечення захисту від парів і аерозолів отруйних речовин необхідно насичувати мильною масляною емульсією (300 г господарського мила, 0,5 л рослинного масла і 2 л води).
Комплект захисний плівковий (КЗП) складається з плаща з капюшоном, панчіх з поліетиленової плівки і Гумових рукавичок. Маса комплекту складає 1 кг.
Костюми проти лугів і кислот (ПЛК), призначені для роботи з їдким натрієм, його розчинами з концентрацією до 35 % і розчинами кислот з концентрацією до 22 %. Виготовляються вони з однобічної прогумованої тканини. В комплект входять: куртка, штани, чоботи, гумово-трикотажні рукавички, шолом-маска, виготовляються двох розмірів.
Костюми чолові і жіночі для захисту від кислот призначені для захисту поверхні шкіри від різних концентрацій кислот. У комплект входять: куртка, штани і головний убір. Костюми поділяються на чотири підгрупи і виготовляються з різних фільтруючих тканин.
Для захисту рук від ХНР промисловістю випускаються рукавички Гумові технічні двох типів (тип І товщиною 0,3 мм, тип II товщиною 0,7 мм), які призначені для виконання точних і грубих робіт.
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Людина, як елемент системи “Людина – життєве середовище”
Небезпеки природного та техногенного походження
Охорона праці користувачів персональних комп'ютерів (ПК)
Радіоекологічна ситуація в Україні після катастрофи на Чорнобильській АЕС
Правові і нормативно – технічні основи забезпечення безпеки життєдіяльності