Сторінка
2
Пакет документів для отримання кредиту на придбання транспортного засобу повинен складатися з наступних документів:
- Заява-анкети позичальника – фізичної особи та Умови кредитування за відповідною програмою.
- Копія довідки ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номеру;
- Документ, який посвідчує особу, відповідно до вимог Положення АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників – фізичних осіб”;
- В залежності від джерела отримання доходів, Клієнт надає Банку документи, визначені Положенням АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників – фізичних осіб”;
- Довідки про доходи інших членів сім’ї, якщо такі доходи включаються до спільного сімейного бюджету і будуть задіяні у погашенні кредиту;
- Документ, який містить характеристику автомобіля, що купується (рахунок-фактура, договір купівлі-продажу, протокол намірів, специфікація тощо) – при купівлі ТЗ у Автодилера; копії правовстановлюючих документів на ТЗ та постійного технічного паспорту ТЗ Продавця – при купівлі ТЗ у фізичної особи;
- Інші документи на вимогу Банку, до яких можуть належати:
· службове посвідчення, посвідчення водія, закордонний паспорт або інший документ з фотокарткою Позичальника, що дасть можливість додатково ідентифікувати його особу;
· копії кредитних договорів та договорів забезпечення (при наявності у Позичальника заборгованості в інших кредитних установах);
· документи, що можуть надати додаткову інформацію щодо фінансово-майнового стану Позичальника, наприклад: про здачу в оренду нерухомості, про участь в підприємствах (внески в статутний капітал), про наявність майна у власності Позичальника, про розміщені в банках депозитні вклади тощо.
Кредитний працівник приймає у Позичальника пакет необхідних документів та перевіряє його на повноту та достовірність, завіряє власним підписом копії довідки ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номеру та документу, який посвідчує особу Позичальника; проводить з Позичальником співбесіду з метою визначення його фінансово-майнового та соціального стану, ділової репутації, клієнтської та кредитної історії, аналізує інформацію, викладену в анкеті, визначає джерела погашення кредиту та процентів (згідно Положення АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників-фізичних осіб”).
Виходячи з середньомісячного доходу Позичальника та вартості забезпечення за кредитом, робить попередній розрахунок суми кредиту, яку можна надати даному Позичальнику, визначає графік погашення заборгованості за кредитом.
Протягом 1-го робочого дня з моменту отримання повного пакету документів від Позичальника, кредитний працівник відділення передає копію документів кредитної справи разом зі службовою запискою за підписом начальника відділення, відповідальному працівнику відділу забезпечення дирекції / філіалу для подальшого їх розгляду та підготовки необхідних висновків відповідними підрозділами дирекції / філіалу. Для відділень, які територіально розміщені в іншій будівлі, відповідальний кредитний працівник відділення надсилає документи кредитної справи в електронному вигляді на адресу відповідального працівника відділу забезпечення дирекції / філіалу, в разі відсутності скануючого пристрою – передає ксерокопію кредитної справи факсом.
Протягом 1-го робочого дня з моменту отримання усіх необхідних висновків служб Банку від відповідального працівника відділу забезпечення дирекції / філіалу, кредитний працівник аналізує отримані висновки та на основі проаналізованої та іншої наявної інформації готує висновок про можливість надання кредиту даному Позичальнику.
Результати аналізу та зведена інформація про висновки служб Банку викладаються у висновку кредитного працівника. Висновок має містити чітко визначену рекомендацію про можливість чи неможливість надання кредиту.
Отримані документи від Позичальника та висновки служб формуються у пакет документів, який виноситься на розгляд Кредитного комітету в межах встановленого ліміту повноважень. На розгляд Кредитного Комітету дирекції/регіональної дирекції кредитна справа виноситься у вигляді підсумкової довідки клієнта[3], яку заповнює кредитний працівник.
(п.5.5 викладено в редакції Розпорядження Голови Правління
«Райффайзен Банк Аваль» від 13.07.2007 № 667Р)
У випадку, якщо надання кредиту даному Позичальнику пов’язане зі значним ризиком для Банку, кредитний працівник до моменту розгляду справи на Кредитному комітеті порушує перед безпосереднім керівництвом питання про доцільність подальшої роботи з Позичальником. Кредитний працівник усно (по телефону) або письмово повідомляє Позичальника та, у разі необхідності, Продавця про прийняте Кредитним комітетом рішення.
Якщо з Продавцем (Автодилером) не було укладено генеральну угоду, кредитний працівник направляє йому запит про можливість оформлення даному клієнту свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та продовжує роботу з Позичальником по укладенню кредитної угоди лише при умові отримання від Продавця (Автодилера) позитивної відповіді.
Кредитний працівник у разі позитивного рішення Кредитного комітету, визначає час здійснення угоди, готує і надає Продавцю Гарантійний лист
А. При купівлі ТЗ у Автодилера:
Позичальник:
1. Надає Продавцю доручення на здійснення реєстрації ТЗ в органах ДАІ та отримання свідоцтва про реєстрацію ТЗ, а також оплачує всі витрати, пов’язані з цими діями. В окремих випадках (за згодою Банку) Позичальник може сам оформляти свідоцтво про реєстрацію ТЗ в органах ДАІ. Для додаткового забезпечення того, що ТЗ не буде проданий, в свідоцтві про реєстрацію ТЗ органами ДАІ обов’язково ставиться відмітка про продаж ТЗ в кредит (наприклад: “Автомобіль продано в кредит ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”, “Кредит ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”). Продавець контролює наявність в свідоцтві про реєстрацію ТЗ даної відмітки.
2. При купівлі ТЗ, що був у користуванні - для перевірки того, що на ТЗ не накладено обтяження за заявою Банку та за рахунок Позичальника робиться витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр). В разі наявності запису про заставу ТЗ в Державному реєстрі, кредитний працівник повідомляє Продавця про заставу ТЗ та призупиняє видачу кредиту Позичальнику до з’ясування обставин. У разі виведення ТЗ з-під застави в термін чинності протоколу Кредитного комітету, відповідальний кредитний працівник діє відповідно до даної Інструкції.