Сторінка
2
Якщо згідно з законом або угодою сторін договір повинен бути укладений в письмовій формі, він може бути укладений як шляхом складання одного документа, підписаного сторонами, так і шляхом обміну листами, телеграмами, телефонограмами та ін., підписаними стороною, яка їх надсилає.
Ініціатива по укладенню договору може виходити як від будь-якої сторони. Так при укладанні договору купівлі-продажу, надіслати пропозицію по укладанню договору може як продавець так і покупець. Якщо договір плановий, сторона, на адресу якої надійшов проект договору, зобов'язана розглянути його і в 20-денний строк повернути один екземпляр підписаного і скріпленого печаткою договору. У випадку, копи дану сторону не влаштовують ті чи інші умови, вона вправі скласти протокол розбіжностей до договору, про що зробити застереження перед своїм підписом в договорі, і направити разом з договором два екземпляри протоколу розбіжностей. Сторона, яка отримала протокол розбіжностей, вправі його прийняти, а у випадку непогодження з умовами протоколу, надіслати в 20 денний термін протокол узгодження і в цей же період передати всі неузгоджені питання на вирішення арбітражного суду.
При укладанні регульованих договорів(які укладаються вільно їх суб'єктами), договір рахується укладеним, якщо сторони дійшли до згоди по істотним умовам договору і оформили його у певній формі(усній, письмовій чи нотаріально посвідченій). Тобто для виникнення договору необхідні такі умови, які називають умовами дійсності договору:
• законність дії;
• волевиявлення сторін;
• дотримання встановленої законом форми договору;
• правоздатність і дієздатність сторін.
Зміна та припинення господарських договорів.
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином. Якщо боржник видав кредитору в посвідчення зобов'язання борговий документ, то кредитор, приймаючи виконання, повинен повернути цей документ, а при неможливості повернення зазначити про це в розписці, що ним видається. Розписка може бути замінена написом на борговому документі, що повертається. Знаходження боргового документа у боржника посвідчує припинення зобов'язання, поки не доведено інше.
При відмові кредитора видати розписку, повернути борговий документ або відмітити в розписці неможливість його повернення боржник вправі затримати виконання. В цьому випадку кредитор вважається таким, що прострочив.
Зобов'язання припиняється зарахуванням зустрічної однорідної вимоги, строк якої настав або строк якої не зазначений чи визначений моментом витребування.
Для зарахування досить заяви однієї сторони. Не допускається зарахування вимог:
• по яких минув строк позовної давності;
• про відшкодування шкоди, викликаної ушкодженням здоров'я або заподіянням смерті;
• про довічне утримання (стаття 425 ЦК);
• в інших випадках, передбачених законом. Зобов'язання припиняється збігом боржника і кредитора в одній особі.
Зобов'язання припиняється угодою сторін, зокрема угодою про заміну одного зобов'язання іншим між тими ж особами. Зобов'язання між соціалістичними організаціями підлягає припиненню або зміні сторонами в установленому порядку у випадках, якщо акти планування народного господарства, на яких зобов'язання основане, змінені розпорядженням, обов'язковим для обох сторін. Зобов'язання припиняється неможливістю виконання, якщо вона викликана обставинами, за які боржник не відповідає.
Зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо виконання не може бути проведено без особистої участі боржника. Зобов'язання припиняється смертю кредитора, якщо виконання провадиться особисто для кредитора. Зобов'язання припиняється ліквідацією юридичної особи (боржника або кредитора).
1 2
Інші реферати на тему «Правознавство»:
Господарське законодавство та його роль у розвитку ринкових відносин
Міжнародно-правові норми про права людини та їх втілення у кримінально-виконавчому законодавстві України
Правове регулювання окремих видів господарських договорів Договір купівлі-продажу (ст.ст. 224-240 ЦК України)
Особливості нормативно-правового регламентування міжнародних комерційних контрактів
Передумови виникнення та розвитку податків