Сторінка
2
Звіт Х та Z складаються зі шести основних звітів:
І-й звіт – товарів. Вміщує назву товару, який був проданий, номер коду вказує суму проданого товару, його кількість та загальну суму проданих товарів.
ІІ-й звіт – відділів – вказує, в яких відділах продавався товар, суму виторгу кожному відділу та загальну суму проданих товарів.
ІІІ-й звіт – за групами товарів – вказує номери груп товарів, до яких проданий товар суми виторгу по групам товарів, та загальну суму проданих товарів.
ІV – звіт – за податками – вказує загальну суму, яка підлягає оподаткуванню, групу податку, розмір податку у Іо та сумі, а також оподатковану суму.
V-й звіт – операторів – вміщує дані по кожному оператору, які працювали протягом робочого дня, а саме: номер оператора, кількість покупок, суму проданих товарів кожним оператором, загальну суму;суму готівкою, за чеком та в кредит; суму службового внесення та повернення, кількість та суму анульованих покупок у межах незакінченого чека.
VІ-й звіт – загальний – містить дані про кількість чеків, суму виторгу, суми готівкою, за чеком та в кредит загальну суму, кількість та суму службових внесень і виведень, суму та кількість анульованих у межах незакінченого чека, номер останнього чека, ідентифікаційний номер та його літерний код; реєстраційний номер ЕККА, дату та час видачі звіту.
Звіт Z на відміну від звіту Х після вказаного фіксального номера друкує інформацію «обнулено», а також номер фіскального звіту, кількість груп ПДВ, дату, час друкування даного звіту.
До роботи на ЕККА допускаються особи, яким виповнилося 18 років, і пройшли інструктаж.
Під час роботи контролер-касир має стежити за справністю касового апарату, обережно поводитися з ним, тримати його в чистоті. Реквізити чека повинні мати чіткий відбиток.
Робота на ЕККА здебільшого проводиться на закодовані товари. Вартість однієї або більше покупок одного покупця вводиться послідовним набором на клавіатурі відповідного коду товару, клавіші «код тов.» і дані на «опл».
Розглянемо різні чеки на покупки:
· чек на одну покупку:
код тов → код тов → опл.
· Чек на кілька покупок:
код тов → код тов → код тов → код тов → опл.
· чек зі здачею:
код тов → код тов → код тов → пам → сума грошей клієнта → П
· чек з операцією = кількість = кількість товару → Х код тов → ПСМ → ОПЛ
Якщо неправильно набрано код товару, то помилку ліквідовують натисканням на клавішу = С= поки не натиснута клавіша = код.тов=. Якщо вже натиснута клавіша = код.тов.=, то до натискування клавіші = ОПЛ = треба натиснути клавішу АН/ПОВ. Якщо касир натиснув кнопку =ОПЛ= і чек вийшов, то касир вибиває правильний чек який і перекладає його дозвіту касира.
Наприкінці робочого дня контролер-касир готує гроші, щоб здати до головної каси.
Суму виручки виводять за допомогою кнопки = ВД/П2=.
Звіт Х на початок роботи повинен бути нульовим, бо напередодні було зроблено обнулінки оперативної пам’яті.
Щоб отримати звіт Х на початок роботи ключ Z переводять у положення Z на П1 на 00 … і ще код на 00.
Сума виручки у касира по касі повинна бути такою, яка надрукована на звіті Х отриманому на кінець роботи.
Програмування – це занесення до пам’яті ЕККА з клавіатури різноманітних параметрів, що регламентують його роботу, а також поточні параметри товарів.
Параметри, що заносяться до пам’ять ЕККА складаються з цифр, алфавіту і оперуючих клавіш.
Клавіші, що використовуються для набору алфавітно-цифрової інформації утворюють символьне поля клавіатури.
Функції клавіш під час програмування:
ВН/П1 – запис параметрів поля
ВД/П2 – читання параметрів
+ - перехід до поля з більшим номером
- - перехід до поля з меншим номером
+ % - перехід до ряду з більшим номером
- % - переді до ряду з меншим номером
ПЗ - перехід до наступної таблиці
П – клавіатурний регістр цифр і символів
ПВ – регістр українського алфавіту
СМ – годинник-календар
Програмування можна проводити тільки на обтуленому апараті.
В кінці робочого дня отримують звіт Z.
Спочатку роблять інкасацію.
Перевіривши звітом №5 наявність грошей в касі (ключ в Х → ВН/П1 →5), набираємо її на клавіатурі, натискуємо кнопку ВД/П2 потім ключ в положення Z, появляються - - - - - , кнопкою 9 змінюємо код, тобто натискуємо 8 разів.
Підготовка до роботи ЕККА складається з таких етапів.
1. Контролер-касир спочатку спрямує у старшого касира необхідне др. роботи: ключ Р і ключ від ящика для грошей, контрольну то чекову стрічку, розмінні гроші та інше приладдя для роботи і обслуговування ЕККА,
Спочатку касир заповнює чекову стрічку та контрольну. Перед заправкою на контрольній стрічці вписують прізвище та підпис касира. Дату номер каси, час ставить друкуючий пристрій.
Спочатку відкривають кришку друкуючого пристрою. Рулон паперової стрічки береться так, щоб рулон розмотувався проти годинникової стрічки і встановлюють його в спеціальне гніздо кінець стрічки протягнуть через датчик кінця паперово стрічки і встановлюють в отвір друкуючого пристрою.
2. Отримання звіту Х. В апараті ЕРА ключем Х замок повертають у положення Х. Вводять код касира і натискують клавішу П1 та 00.
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні
Установчі документи підприємства. Вивчення ринку та аналіз потреб покупців.Суть кадрової політики в організації. Завдання кадрової політики.Задача(2): Забезпечення АТП запасними частинами
Фінанси бізнес-плану
Роль малого бізнесу в ринковій економіці, шляхи розвитку малого підприємництва в Україні
Міттал Лакшмі – власник “Криворіжсталі”