Сторінка
2
Мудрість народної педагогіки кличе шанувати минуле й самовіддано трудитись задля майбутньої щасливої долі наших дітей і внуків. Недаром кажуть: "Перед минулим — зніми капелюха, перед майбутнім — засукай рукави".
Як буде самостійна, міцна й високорозвинена Українська держава, то й світлою буде доля гуцульської родини й відкриється широкий простір для застосування й розвитку української родинної етнопедагогіки.
До важливих прикмет належить те, що проблеми родинного виховання розглядаються у тісному передплетенні з питаннями етнології й антропології, етнопсихології й демографії, українознавства і людинознавства, економіки й домоведення, загальної, соціальної і вікової педагогічної психології, фізіології, гігієни, культурології, релігієзнавства, педагогічної деонтології, родинознавсгва й дитинознавства, потребами утвердження здорового способу життя родини.
За змістом і структурою носить по-класний характер. Це означає, що батьки одержують широку педагогічну інформацію стосовно виховання дитини, яка навчається в той час у певному конкретному класі.
Заняття у мережі педагогічного всеобучу проводяться щомісячно у найзручніші для батьків дні й час від вересня до травня кожного року. Тривалість занять — не менше однієї академічної години з обов'язковим збереженням наступності в їх проблематиці впродовж усього періоду навчання.
З метою підвищення ефективності занять варто широко використовувати лекції, бесіди, батьківські збори, відкриті уроки, семінари, педагогічні практикуми, усні журнали, диспути, обмін досвідом роботи тощо. За рівень і якість занять відповідає дирекція місцевої школи. Проводять їх найкомпетентніші в професійному відношенні фахівці — досвідчені вчителі, вихователі, науковці, батьки, керівники шкіл та органів освіти, провідні спеціалісти інших галузей знань — психологи, лікарі, економісти, юристи, митці, українознавці, духовні особи.
Література.
1. Стельмахович М. Традиційна гуцульська родина // Гуцульська школа. – 1994 р. 1.
2. Декларація про державний суверенітет України: -- Київ 1990 р.
3. Державна національна програма “Освіта”. – Київ 1994 р.
4. Злочевський С., Котирло В. Сімейна педагогіка. – Київ 1986 р.
5. Гуцульщина. Історико-етнографічне дослідження. – Київ 1987 р.
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Ефективність організації та проведення культурно-дозвіллєвої діяльності дітей
Формування творчої особистості як наукова проблема
Стилі навчання та навчальні технології у діяльності викладача
Навчальний процес у професійно-технічному навчальному закладі
Екoлoгічне вихoвaння мoлoдших шкoлярів у прoцесі вивчення мaтемaтики