Сторінка
2
Колись люди вірили в богів - покровителів усього живого на землі. Такою покровителькою рослин була Флора, а покровителькою тварин богиня Фауна. Тому рослинний світ називають флорою, а тваринний -фауною.
Учениця. Були у матері Природи дві донечки такої вроди: хто їх побачив хоч на мить - не міг забути й розлюбить. Голубооку звали Флора. У неї очі, наче зорі, завжди замріяна, тендітна, ласкава, ніжна та привітна. А Фауна швидка, як вітер, могла й за птахами летіти, і за оленями стрибати та з білочками пустувати. Обидві світ живий любили, відтак його боготворили. То ж вирішила мудра мати в придане їм дарунки дати: мрійливій Флорі світ рослинний, а жвавій Фауні - тваринний, щоб берегли і доглядали, від всього злого захищали. Живуть в легендах і понині живого світу дві богині.
Бесіда з учнями.
- Чи всі люди бережуть природні багатства?
- Що потрібно зробити для того, щоб люди не нищили природу?
- В кого з вас у садочку є годівниці? А в кого у теплу пору гостюють лелеки?
- Чи доводилося вам коли-небудь допомагати пернатим друзям? Якою була ваша допомога?
- А як розумієте вислів: «Природа - це казка, яку треба читати серцем»?
І, звичайно, все це потребує воістину героїчної праці. А перш за все - доброго серця, невтомних рук та розуміння того, що без щоденної праці для збереження природи нам просто не вижити.
- А що конкретно можемо зробити ми?
- Чи буде вважатися культурною людиною, яка не любить і не береже .природу?
Так, ми з вами повинні щоденно показувати приклад дбайливого ставлення до природи, займатися озелененням класу, школи, не засмічувати і очищати наш потічок, дбати про благоустрій, слідкувати За мурашниками, не руйнувати пташині гнізда, вчасно зупинити того, хто нищить природу. Треба серцем сприйняти довколишню красу і оберігати її, дбати, щоб ніколи не змовкав хор травневого ранку, вічно шуміли над нами крислаті дуби, ніжним рожевим квітом веселилися яблуні, співали чарівні пісні солов'ї, бо Природа - це казка, яку можна прочитати лише серцем!
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Фізичне виховання як засіб корекції психоемоційного стану студентів перших курсів вищого навчального закладу
Еколого-патріотичне виховання молодших школярів
Педагогічні технології у вищому навчальному закладі
Використання інтерактивних методів навчання на уроці
Розвиток освіти і шкільництва на Слобожанщині у другій половині XIX ст.-на початку XX ст