Сторінка
5

Капітал як система соціально-економічних відносин

Слід розрізняти ринкову норму процента, котра безпосередньо формується на монетарному ринку, і середню норму, тобто норму процента за певний період. Ринкова норма процента, перш за все, залежить від кон’юнктури ринку тобто співвідношення попиту та пропозиції позичкового капіталу. Свого максимального рівня вона досягає в період найбільшого загострення економічної кризи, саме тоді, коли норма прибутку падає да мінімуму. Адже в даній ситуації вкладники, щоб уберегти свої заощадження чи грошові капітали від знецінення, намагаються їх отоварити. Це веде до відносного зменшення депозитів. Разом з тим, під час кризи виникає масова гонитва за грішми як засобами платежу і значно зростає попит на позичковий капітал, для погашення боргових зобов’язань.

Висновок

Отже, капітал-виробниче відношення, за якого знаряддя праці, певні матеріальні блага, мінові вартості є засобом експлуатації, привласнення частини чужої неоплаченої праці.

Загальне поняття "капітал" конкретизується у багатьох формах капіталу: продуктивному, торговельному, грошовому, індивідуальному, акціонерному, основному, оборотному, міжнародному тощо.

ЛІТЕРАТУРА

1. Базилевич В.Д. та ін. Макроекономіка, опорний конспект лекцій. –К., 1997.

2. Будаговська С. та ін. Мікроекономіка і макроекономіка. – К., 1998.

3. Гальперин В.М. и др. Макроэкономика. – СПб, 1997.

4. Дадаян В.С. Макроэкономика для всех. – Дубно, 1996.

5. Дорнбуш Р., Фишер С. Макроекономіка. - К.: Основи, 1996.

6. Костюк В.Н. Макроэкономика. – М., 1998.

7. Макроекономіка / За ред. А.Г. Савченка. - К.,1995,1999.

8. Макроэкономика / Под ред. Е.Б. Яковлевой. – СПб, 1997.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Макроекономіка»: