Сторінка
2

Основні положення щодо проектування підприємств, будівель та споруд

Одностадійний робочий проект має менший обсяг, ніж двостадійний, що значно скорочує строки його розроблення й зменшує вартість проектно-дослідницьких робіт.

На кожній стадії проектування розраховуються показники (вартісні й натуральні), які всебічно характеризують проект. Система цих техніко-економічних показників містить загальні (харак­теризують проект загалом) і окремі (характеризують певні частини проекту — економічну, будівельну, технологічну).

Загальні, або головні показники становлять дві групи — будівельні та експлуатаційні.

Будівельні показники оцінюють економічність прийнятих архітектурно-будівельних, планувальних і конструктивних рішень. Головні з них такі: обсяг інвестицій (кошторисна вартість підпри­ємства загалом); обсяг будівельно-монтажних робіт і його структура за витратами; витрати головних будівельних конструкцій у розрахунку на одиницю кошторисної вартості будівельно-мон­тажних робіт; трудомісткість монтажу окремих будівель і споруд; коефіцієнти використання території забудови; робоча, корисна площа й об’єм будівель тощо.

Експлуатаційні техніко-економічні показники характеризують номенклатуру та обсяг продукції; виробничу потужність її кожного виду; собівартість і рентабельність одиниці виготовлюваної продукції; чисельність працівників, продуктивність праці та режим роботи підприємства; технічні характеристики обладнання й рівень його використання; експлуатаційні витрати всіх видів ресурсів на виробництво одиниці продукції тощо.

За умов державного інвестування можливе тристадійне проек­тування, коли за рахунок держбюджету фінансуються також передінвестиційні дослідження — техніко-економічні обґрунтування (ТЕО), техніко-економічні розрахунки (ТЕР) та ескізні проекти (ЕП), які є складовими інвестиційних проектів або їхніх біз­нес-планів і, як правило, розробляються не за рахунок інвестиційного проекту й тому не стосуються будівельного проектування й кошторисної вартості. У цьому випадку структура розподілу коштів за стадіями має вигляд табл. 6.1.

де Впр. — вартість проектних робіт за об’єктами будівництва, тис. грн;

Вбуд.99 — розрахункова базисна кошторисна вартість будівництва в цінах 1999 року;

Н — норматив вартості проектних робіт.

Таблиця 6.1

РОЗПОДІЛ КОШТІВ ЗА СТАДІЯМИ ПРОЕКТУВАННЯ, %

Види проектування

ТЕО (ТЕР, ЕП)

Проект

Робоча документація

Тристадійне

10 — 15

15 — 25

60 — 75

Двостадійне:

– 1-й варіант

10 — 15

85 — 90

– 2-й варіант

25

75

Одностадійне

100

Цей норматив становить 1,23—7,50 % кошторисної вартості будівництва (без вартості обладнання) залежно від обсягів інвестицій і п’яти категорій складності об’єктів.

Вартість проектно-дослідницьких робіт складається з матеріаль­них витрат на виробництво; заробітної плати працівників; поточних витрат; інших витрат; нарахувань і відрахувань, передбачених чинним законодавством; планових нагромаджень.

Контракти на проектно-дослідницькі роботи можуть укладатися на весь обсяг робіт (генеральний контракт) або на окремі стадії («Проект», «Робочий проект», «Робоча документація»).

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: