Сторінка
23
INCLUDE
Включає вміст одного блоку конфігурації до іншого.
INCLUDE=blockname
blockname Визначає ім'я блоку конфігурації, що включається.
MENUCOLOR
Встановлює кольори тексту та фону (заднього плану) для меню множинної конфігурації при старті системи.
MENUCOLOR=x[,y]
x Визначає колір тексту меню. Ви можете задати величину цього параметра від 0 до 15 (див. пункт "Значення кольорів").
y Визначає колір фону (заднього плану). Ви можете задати величину цього параметра від 0 до 15 (див. пункт "Значення кольорів"). За умовчанням параметр y приймає значення 0 (чорний).
Значення кольорів
0 Чорний 8 Сірий
1 Синій 9 Яскраво-синій
2 Зелений 10 Яскраво-зелений
3 Ціан 11 Яскраво-ціановий
4 Червоний 12 Яскраво-червоний
5 Фіолетовий 13 Яскраво-фіолетовий
6 Коричньовий 14 Жовтий
7 Білий 15 Яскраво-білий
MENUDEFAULT
Визначає елемент меню множинної конфігурації за умовчанням та встановлює час затримки, після якої він виконується автоматично (при бажанні). Якщо ця команда не використовується, то за умовчанням виконується перший елемент меню.
MENUDEFAULT=blockname[,timeout]
blockname Визначає елемент меню за умовчанням, який пов'язаний з відповідним блоком конфігурації. Цей блок повинен бути визначеним у файлі CONFIG.SYS. Коли MS-DOS при старті системи виводить меню, елемент меню за умовчанням виділяється підвищеною яскравістю і його номер з'являється після підказки "Enter a choice" ("Введіть вибір").
timeout Визначає, скільки секунд буде чекати MS-DOS перед завантаженням системи з конфігурацією за умовчанням. Якщо ви не визначили величину параметра timeout, MS-DOS зупиниться, доки не буде натиснута клавіша ENTER. Ви можете задати величину параметра timeout в межах від 0 до 90 секунд. При значенні 0 відбудеться автоматичний вибір елемента меню за умовчанням без виведення меню на дисплей.
MENUITEM
Визначає елемент меню множинної конфігурації при старті системи. В меню можна задати до дев'яти елементів. Кожний елемент меню відповідає певному блоку конфігурації.
MENUITEM=blockname[,menu_text]
blockname Визначає ім'я, пов'язане з блоком конфігурації. Блок повинен бути визначеним в файлі CONFIG.SYS. Якщо елемент меню вибраний з початкового меню, MS-DOS виконує команди з відповідного блоку конфігурації. Ім'я блоку може містити до 70 символів, виключаючи проміжки та символи \ / , ; = [ ].
menu_text Визначає текст, який виводиться за бажанням для цього елемента меню. Цей текст може містити до 70 будь-яких символів.
SUBMENU
Визначає елемент початкового меню, при виборі якого виводиться інша множина виборів. Ця команда використовується лише в блоці конфігурації файла CONFIG.SYS.
SUBMENU=blockname[,menu_text]
blockname Визначає ім'я, пов'язане з блоком конфігурації. Блок повинен бути визначеним в файлі CONFIG.SYS. Ім'я блоку може містити до 70 символів, виключаючи проміжки та символи \ / , ; = [ ].
menu_text Визначає текст для цього елемента меню, який виводиться за бажанням. Якщо параметр опущено, MS-DOS виводить ім'я блока як ім'я елемента меню. Цей текст може містити до 70 будь-яких символів.
Файл CONFIG.SYS може містити також наступні спеціальні символи.
; Визначає, що поточний рядок є коментарем і не повинен виконуватися. Вказаний символ треба ставити на початку рядка. Ви також можете вставляти коментар, використовуючи команду REM.
? Визначає, що MS-DOS запитує підтвердження на виконання поточної команди. Вставте цей символ безпосередньо перед знаком рівності (=). Наприклад, щоб MS-DOS запитала підтвердження перед виконанням команди DOS=HIGH, змініть цю команду на DOS?=HIGH.
Приклад файла CONFIG.SYS
COUNTRY = 07, 866, D:\DOS\COUNTRY.SYS
DEVICE = D:\DOS\SETVER.EXE
DEVICE = D:\DOS\HIMEM.SYS
DOS = HIGH
FILES = 40
BUFFERS = 20
SHELL = D:\DOS\COMMAND.COM D:\DOS\ /P
STACKS = 9,256
DEVICE = D:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1)
NUMLOCK = OFF
SWITCHES = /f
rem DEVICE = D:\DOS\RAMDRIVE.SYS 72 /E
rem DEVICE = D:\NORTON\DISKREET.SYS
Обхід команд CONFIG.SYS та AUTOEXEC.BAT
Якщо ви маєте системні проблеми, які на вашу думку пов'язані з деякими командами ваших файлів CONFIG.SYS та AUTOEXEC.BAT, ви можете обійти (не виконувати) якісь (або всі) команди вказаних файлів.
Щоб обійти всі команди ваших файлів CONFIG.SYS та AUTOEXEC.BAT, натисніть клавішу F5 негайно після старту комп'ютера, коли побачите текст "Now starting MS-DOS .".
Щоб обійти окремі команди файла CONFIG.SYS, натисніть клавішу F8. MS-DOS буде запитувати, чи ви хочете виконувати (або обійти) кожну з команд файла CONFIG.SYS. Щоб виконати всі команди, що залишились, натисніть F5. Щоб обійти всі команди, що залишились, натисніть ESC.
Щоб заборонити розглянуту можливість, додайте команду SWITCHES /N у вашому файлі CONFIG.SYS.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. БрябринВ.М. Программное обеспечение персональных ВМ М., Наука, 1988.
2. НортонП. Персональный компьютер фирмы IBM и операционная система MS-DOS М., Радио и связь, 1992.
3. НортонП. Программно-аппаратная организация IBM PC М., Радио и связь, 1992.
4. ПулЛ. Работа на персональном компьютере М., Мир, 1986.
5. РыбаковМ.А. Анатомия персонального компьютера М., Интермеханика, 1990.