Сторінка
3
1Нема звуку, є зображення |
Несправний включатель S5 зєднувача Х18 відсутня напруга 15В Несправний ланцюг НЧ сигнал з виходу мікросхеми D1 (вивід 12) до з’єднувача підєднана динамічна головка |
Неможливо за допомогою УСУ-1-15 настроїтись на потрібну програму |
На виході з’єднувача Х4 (А10) відсутня напруга 30В |
Не працює УСУ-1-15 (А10) індекатори його програми не світяться |
Через блок А9 не проходить напруга 12В на блок А10 |
Tехніка безпеки при ремонті телевізорів.
При ремонті телевізорів можливі: враження електричним струмом, механічні травми, опіки.
Радиомеханикам ремонтом телевізійної апаратури, що займається, необхідно знати правила техніки безпеки.
Перелічимо основні з них:
- Одним з найбільш небезпечних шляхів протікання електричного струму по тілу людини, напрямок від рук до ніг, тому забороняється ремонтувати телевізори в сирих приміщеннях чи у приміщеннях з цементним і іншими струмопровідними підлогами.
У цьому випадку використання діелектричного коврика зменшує імовірність поразки електричним струмом.
- Не менш небезпечним є шлях струму від руки до руки. Тому забороняється ремонт телевізорів поблизу заземлених конструкцій (батарей центрального опалення й ін.)
- Виконання всіх операцій при включеному телевізорі повинне здійснюватися тільки однією рукою. Одяг з довгими рукавами: нарукавники, інструмент з ізольованими ручками зменшують імовірність поразки електричним струмом.
- При ремонті телевізорів з імпульсним модулем живлення їх варто включати в мережу через розділовий трансформатор.
- При регулюваннях, при включеному телевізорі треба бути обережним, щоб не торкнутися близько розташованих виводів ТВС фокусирующего електрода кінескопа при високій щільності монтажу переносних телевізорів ця вимога здобуває особливу значимість.
- При роботі з включеним телевізором варто пам'ятати про те, що конденсатори можуть зберігати електричний заряд досить довго (наприклад на одному виводі він може зберігатися кілька днів). Тому необхідно розряджати оксидні конденсатори і ємності.
Відзначимо, що які би міри не застосовувалися, у процесі ремонту телевізорів радиомеханик повинний бути готовий до електричних ударів від дуже помітних, до дуже відчутних, це допоможе йому уникнути негативних наслідків ударів струмом (чим менше несподіванка, тим більш негативна реакція). А для цього, як і взагалі при ремонті телевізорів, потрібно виняткова уважність. Тому неприпустимі на робочому місці паління і голосна музика. Причинами механічних травм радіомеханіка можуть бути:
- несправний чи неправильно використовуваний інструмент (при відверненні гвинта лезо, що зірвалося зі шліца обгортки може поранити руку).
- При відкушуванні проводів чи радіоелементів шматочки дроту можуть потрапити в око.
- Важкі радіодеталі (силові трансформатори живлення і т.п) при їхній заміні в телевізорі можуть упасти зі столу на ногу.
- Різні пружини, кожухи, екрани при їхньому знятті можуть зашкодити руки.
- При вибуху оксидного кінескопа корпус його може відлетіти з великою силою.
Відзначимо також, що після зняття з телевізора несправного кінескопа для виключення його вибуху варто порушити його вакуум, акуратно роздавивши пассатижами скляний відросток на цоколі кінескопа.
Найбільше часто опік пальців радіомеханіка відбувається при пайці без пінцета, а так само при необережному торканні паяльника що перегрівається чи радиоэлемента. Особливо небезпечний опік, викликаний розплавленим припоем, що може відлетіти в очі при пайці пружних контактів.