Сторінка
3
Цинку сульфат (порошок). Опис препарату: Цинку сульфат (порошок)
Опис діючого речовини (МНН) Цинку сульфат . Фармакологія: Фармакологічна дія - в'язке, що підсушує, антисептичне, иммуномодулирующее. Іони цинку коагулюють білки з утворенням альбуминатов. У залежності від глибини проникнення розвивається що підсушує, в'язкий і дратівний ефекти, останній обумовлює блювоту (роздратування відповідних зон слизуватої шлунка і рефлекторне порушення блювотного центра). Антимікробна активність є наслідком коагуляції білків мікроорганізмів. У мікрокількостях резорбируется і субстратно стимулює ряд ферментних систем - лужну фосфатазу, АПФ, алкогольдегидрогеназу, супероксиддисмутазу, карбоангидразу й ін.
Показання:
Конъюнктивит, ларингіт, уретрит, вагініт - местно; необхідність викликання блювоти - усередину у високих дозах; дефіцит цинку в організмі з порушеннями анаболических, імунологічних і ін. процесів (профілактика і лікування) - усередину; гипогонадизм, гнездное облисіння, дитячий церебральний параліч, захворювання печінки, цукровий діабет, дифузійні хвороби сполучної тканини й ін. (у складі комплексної терапії) - усередину.
Побічні дії:
Нудота, блювота, понос (при прийомі високих доз усередину).
Передозування:
Лихоманка, порушення функції легень, дегідратація, дисбаланс електролітів у плазмі, летаргія, розлади м'язових рухів, ниркова недостатність.
Спосіб застосування і дози:
Местно. При конъюнктивитах - очні краплі 0,1-0,5%, при ларингіті - чи змазування пульверизація 0,25-0,5% розчином, при уретритах і вагінітах - спринцювання 0,1-0,5% розчином. Усередину. Для профілактики гипоцинкемии - 10-15 мг у добу (фізіологічна потреба організму в цинку), з лікувальною метою - 20-50 мг 2-3 рази в день, як блювотний засіб - 100-300 мг однократно.