Сторінка
2

Гімнастика

III. З ГИРЯМИ

Початкове положення: ноги на ширину плечей, взяв­шись хватом зверху однією рукою за гирю, яка стоїть на підлозі, за командою «Вправу починай» підняти гирю вгору на пряму руку, потім опустити вниз, не торкаю­чись підлоги. Вправа виконується протягом 1 хв на мак­симальну кількість разів.

Деякі методичні поради

Для підвищення якості занять і тренувань доцільно скористатися найпоширенішими методами їх організації.

Одночасне проведення. Юнаки у складі всього класу (взводу, групи) одночасно виконують одні й ті самі впра­ви (прийоми, дії) при різноманітних шикуваннях, але за загальною командою викладача. Цей метод найчастіше використовується: при проведенні ранкової фізичної зарядки (розминки) і підготовчої частини занять; при

виконанні вправ на багатоперегінних приладах, тренаже­рах, з вантажем; при метанні гранат; при вивченні і тре­нуванні окремих прийомів (елементів) рукопашного бою на спеціальному обладнанні.

Групове проведення. Клас (група) ділиться на дві-три групи (відділення), які послідовно виконують вправи у різних місцях з обов'язковою заміною їх за трива­лістю.

Поточне проведення. Вправи виконуються групами, змінами або у колоні по одному, послідовно на кожній групі приладів, на навчальних місцях (пунктах), на лі­ніях приладів (мішеней, цілей і т.д.).

Цей метод широко застосовується під час виконання спеціальних бігових підготовчих вправ на швидкість, вправ на силових тренажерах, стрибків через «коня» і «козла», у тренуваннях з рукопашного бою з викорис^, танням опудал, мішеней та ін.

Тренування повинні проводитися систематично, з ба­гаторазовим повторенням вправи, що вивчається, посту­повим ускладненням умов її виконання та підвищенням фізичних навантажень. А саме:

— виконання вправи в простих умовах, потім в ус­кладнених;

— виконання вправи після дій, пов'язаних із знач­ним фізичним навантаженням;

— виконання вправи у комплексі з іншими діями на спеціально підготовлених місцях і на різноманітній по характеру місцевості;

— виконання деяких вправ у засобах індивідуально­го захисту (протигазах), в умовах обмеженої видимості і вночі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: