Сторінка
2
Сховища бувають:
· Малі – 150-300 чол.
· Середні – 300-600 чол.
· Великі – понад 600 чол.
Сховища мають фільтровентиляційні установки (ФВУ)
Вони очищують зовнішнє повітря, розподіляє його по відсіках і створює у захисному приміщенні надлишковий тиск, що перешкоджає проникненню зараженого повітря.
Передбачається два режими вентиляції.
І режим – чиста коли зовнішнє повітря очищається від пилу.
2 режим – фільтровентиляція, коли повітря проходить крізь поглинальні фільтри, де очищується від реактивного пилу, отруйних речовин, СДОР і бактеріологічних засобів.
Система водопостачання від зовнішньої водопровідної мережі.
Передбачено аварійний запас води або її джерело.
Є система каналізації.
Санвузол влаштовується окремо ізольований від секцій сховища з витяжкою.
Система опалювання сховища працює від опалювальної мережі будинку під яким воно знаходиться.
Освітлюється від міської електромережі в аварійних випадках від автономної електростанції, або від акумуляторів або ліхтарями.
Запас продуктів не менше ніж на 2 доби.
Медичне обслуговування здійснюють санітарні пости і медпункти.
4.ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ У ЗАХИСНІЙ СПОРУДІ
Населення укривається у захисних спорудах за сигналами ЦО. Заходити до них потрібно організовано, швидко і без паніки. У сховищі зручніше розміщуватися групами — з тих, хто разом працює або мешкає в одному будинку. В кожній групі призначають старшого. Тих, хто з дітьми, розміщують в окремих відсіках або у спеціально відведених місцях. Літніх і хворих намагаються влаштувати ближче до вентиляційних труб.
У сховище (укриття) потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування і документами. Не дозволяється приносити з собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, приводити тварин. У сховищі забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу коменданта. Всі у сховищі зобов'язані виконувати розпорядження чергового по сховищу, надавати посильну допомогу хворим, інвалідам.
1 2
Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»:
Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях. Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт. заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР
Польове розміщення військ
Національна, державна та військова символіка України
Навіщо молоді ПЛАСТ?
Основні принципи і способи захисту населення при аваріях, катастрофах й стихійних лихах, їхня стисла характеристика