Сторінка
2
вжити заходів до евакуації людей відповідно до маршрутів евакуації при пожежі (плани евакуації при пожежі знаходяться на всіх поверхах адмінбудівлі Департаменту), матеріальних цінностей та локалізації пожежі наявними засобами пожежогасіння до прибуття групи пожежогасіння зведеної об’єктової команди цивільної оборони Департаменту та підрозділів пожежної охорони МНС.
Палаючий будинок залишають, накрившись з головою верхнім одягом, який є в наявності. Через сильно задимлені приміщення потрібно рухатись поповзом або пригнувшись.
Раптове руйнування адмінбудівлі Департаменту
У разі виникнення раптового обрушення адмінбудівлі Департаменту або руйнування її частини:
черговий по Департаменту сповіщає керівництво та працівників Департаменту, чергового МНС;
працівники Департаменту залишають робочі приміщення і швидко виходять на вулицю у безпечне місце;
створюється штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, який організовує і координує проведення аварійно – рятувальних робіт з ліквідації надзвичайної ситуації;
зведена об’єктова команда цивільної оборони Департаменту здійснює аварійно-рятувальні роботи та надає медичну допомогу потерпілим до прибуття аварійно - рятувальних формувань МНС та швидкої медичної допомоги.
Землетрус
При землетрусі працівники Департаменту якомога скоріше (протягом 15-20 секунд) вибігають на вулицю у безпечне місце. Небезпечно стояти поблизу будівель, високих стін. Якщо неможливо вибігти на вулицю, треба сховатися у відносно небезпечному місці – дверний отвір капітальної стіни. Потрібно триматися подалі від вікон, скляних перегородок.
Шквальний вітер, ураган, смерч
При виникненні шквального вітру працівники Департаменту повинні зачинити вікна, двері, не виходити на вулицю відразу після послаблення вітру, тому що він через декілька хвилин може посилитись.
Найбезпечніші місця - напівпідвальні приміщення (приміщення спорткомплексу, архів), внутрішні приміщення перших поверхів.
Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру
Черговий по Департаменту доповідає керівництву Департаменту та сповіщає чергового по УМВС в м. Києві та Київській області, СБУ, МНС, а також чергового по управлінню Департаменту в місті Києві та Київській області з метою залучення підрозділу особливого призначення КВС при управлінні Департаменту в місті Києві та Київській області.
Створюється оперативний штаб, який очолює Голова Департаменту або особа, яка виконує його обов’язки. До оперативного штабу включаються представники МВС України, антитерористичного центру СБУ та інші.
Проводиться евакуація працівників центрального апарату Департаменту.
Із числа працівників підрозділу особливого призначення КВС при управлінні Департаменту в місті Києві та Київській області, спецпідрозділів МВС, СБУ, МНС створюються групи бойового порядку. Завдання кожній групі визначаються начальником оперативного штабу.
Підрозділи СБУ надають практичну та консультаційну допомогу у проведенні заходів щодо ліквідації злочину терористичної спрямованості.
Підрозділи МВС України забезпечують оточення адмінбудівлі Департаменту, охорону громадського порядку та недопущення в зону оточення сторонніх осіб.
У разі надходження інформації про можливість вчинення терористичного акту шляхом вибуху залучаються відповідні служби МНС та МВС України.
Підрозділи пожежної охорони МНС займаються локалізацією пожежі у разі вибуху з подальшим горінням.
Якщо сигнал застав Вас в транспорті, громадському місці необхідно уважно і спокійно вислухати вказівки адміністрації про те, де поблизу знаходиться станція метрополітену, сховище або укриття і як найшвидше добратися і укритися в них.
Якщо сигнал застав Ваших дітей в школі, дитячому садку тощо негайно необхідно забрати їх до дому і діяти у відповідності до отриманих розпоряджень органів управління у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від НС.
Література:
1. Закон України “Про Цивільну оборону України”, введений в дію постановою ВР України від 03.02.1993 р. № 2975-Х11 із змінами.
2. Положення про Цивільну оборону України, затверджене постановою КМУ від 10.05.1994 р. № 299 із змінами.
3. Періодичні інформаційні видання МНС України.
1 2
Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»:
Гімнастика
Оцінка хімічної та радіаційної обстановки у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу
Характеристики озброєння армій країн НАТО
Збройні Сили та інші військовi формування України на сучасному етапі
Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на обєктах народного господарства