Сторінка
2

Порядок та зміст роботи командира механізованого взводу у сторожовій охороні

Вдень при хорошій видимості половині особового складу дозволяється відпочивати вночі та в інших умовах обмеженої видимості весь особовий склад не спить і знаходиться в повній бойовій готовності.

З одержанням даних про противника спостереження посилюється, сторожова застава приготовляється до бою. Командир взводу про появу противника доповідає командиру, який вислав заставу оповіщає сусідні сторожові застави.

Дрібні групи противника, які намагаються проникнути до підрозділів, які охороняються захоплюються в полон, або знищуються. При захопленні в полон проводиться допит. При підході переважаючих сил противника взвод вступає в бій і утримує позицію яку займає до

підходу до рубежу сторожової застави підрозділів, що охороняються, або до отримання наказу про відхід.

Розділ 2

Робота командира взводу по визначенню бойової задачі та організації мір по охороні, інженерному обладнанню району розгортанню, маскуванню, оповіщенню і

зв'язку.

При з'ясуванні одержаного завдання командир взводу повинен зрозуміти мету майбутніх дій, задум старшого командира, особливо — послідовність дій при розгромі противника (об'єктів); цілі, що поражаються засобами старших командирів на напрямку дій взводу, бойову задачу, своє місце в бойовому порядку і роль взводу в бою, задачі сусідів і порядок взаємодії з ними, а також час готовності до виконання завдання.

Охорона у взводі організовується з метою не допустити противника в район його розташування, виключення раптового нападу наземного противника, забезпечення для підрозділу часу та необхідних умов для розгортання і вступу в бій.

При організації охорони командир взводу звичайно вказує:

— напрямки, на яких треба сконцентрувати особливу увагу;

— яку і де створити охорону і її склад;

— час виставлення охорони і її задачі.

Інженерне забезпечення у взводі організовується з метою створення підрозділам необхідних умов для своєчасного і скритого їх висування,

розгортання, маневру та успішного виконання бойових задач, підвищення захисту особового складу та бойової техніки від усіх засобів ураження, а також для нанесення противнику втрат і затруднення його дій.

При організації інженерного забезпечення командир взводу звичайно вказує:

— характер, черговість та терміни фортифікаційного обладнання і маскування опорного пункту або місць розташування відділень;

— основні напрямки, які необхідно прикривати огородженнями;

— які об'єкти підлягають розрушенню;

— спосіб і час виконання цих задач;

— сили і засоби, що притягаються для виконання задач інженерного забезпечення і порядок використання приданих підрозділів інженерних військ та інженерної техніки.

Маскування у взводі організовуються з метою скриття дійсного розташування, складу та діяльності своїх відділень, фортифікаційних споруд та загороджень від усіх засобів розвідки противника. При організації маскування командир взводу звичайно вказує:

— основні заходи по маскуванню;

— об'єм, терміни і порядок їх виконання;

— сили і засоби, виділені для здійснення маскувальних заходів; — порядок дотримання відділеннями дисципліни.

Оповіщення відділень про повітряного противника, безпосередню загрозу і початок застосування противником ядерної, хімічної та бактеріологічної зброї, а також про радіоактивне, хімічне та бактеріологічне зараження здійснюється сигналами, які командир взводу доводить до підлеглих.

Зв'язок у взводі організовується у відповідності із рішенням командира взводу та вказівками командира роти. Відповідальність за організацію та підтримку зв'язку у взводі із підлеглими, приданими та підтримуючими підрозділами несе командир взводу.

Розділ З

З'ясування завдання.

В 18:00 командир батальйону поставив бойове завдання командиру 1-го MB, 1-ї МР, з якого йому стало відомо:

1. 1/10 мбр після розвантаження із залізничного ешелону на 10:00 05.03 зосередився в районі викл. Колябіно (6116), перехрестя доріг 1км на південь від Сичовка (6213), викл. Надеждинск, відмітка 331,4(5914,5). Район знаходиться в 50км на південь від державного кордону. Батальйон проводить інженерне обладнання району, бойове влагодження та заходи по бойовому забезпеченню, підготовку техніки і озброєння до бойового застосування.

2. IMP у складі батальйону займає район розташування: викл. Колябіно, перехрестя лісових доріг з галявиною(6115,2), перехрестя покращеної дороги з лісовою(6114,5), дорога Надеждинск-Колябіно.

1MB з ГВІД - сторожова застава, має завдання:

• обороною рубежу північна околиця Улово (6217), північна околиця Тимофеевка, перехрестя доріг, що в 500 м на Пд. від Ісакова, охороняти батальйон і не допустити проникнення розвідки противника до розташування батальйону, своєчасно виявити наземного противника, попередити про нього, і у випадку нападу противника стійко обороняти займану позицію до підходу головних сил батальйону;

• інженерне обладнання здійснити в обсязі робіт першої черги;

• на флангах і в проміжках між позиціями відділень організувати парне патрулювання, а на Пн. Околиці Дедово секрет;

• розвідку вести спостереженням;

• витрати боєприпасів на виконання завдання: до стрілецької зброї -0,5 б/к, гармат - 0,75 б/к, витрати палива - 0,3 заправки.

3. Позицію зайняти до 18:30, готовність системи вогню 19:30, інженерного

обладнання - 24:00. КСП батальйону - Пн. околиця Колябино.

Розділ 4

Оцінка обстановки.

1. Противник завершивши відмобілізування проводить бойове злагодження і зосереджує війська поблизу державного кордону. Авіація противника, не порушуючи кордону, веде розвідку.

2. 1MB особовим складом, озброєнням та бойовою технікою укомплектований відповідно до штату (100%).

Морально-психологічний стан особового складу - здоровий. Забезпечення засобами індивідуального захисту повністю. Взводу призначене гранатометне відділення.

1MB переходить до сторожової охорони 1/10 МЕР, що зосередився в районі викл. Колябіно (6116), перехрестя доріг 1 км на Пд від Сичовка (6113), викл. Надеждинск, відм 331,4 (5914,3). Батальйон проводить інженерне обладнання району, бойове злагодження та заходи по бойовому забезпеченню, підготовку техніки та озброєння до бойового застосування. Командирам відділень організувати взаємодію з приданими гранатометними розрахунками.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: