Сторінка
2

Пожежі в домі

Отже, голову тримають ближче до підлоги (дим легший від повітря, тому він піднімається вгору), рот і ніс бажано затулити змоченою у воді хустиночкою (тканиною). Щоб не втратити в задимленому приміщенні орієнтир, пересу­ватись потрібно вздовж стін.

І ще одне золоте правило.

Не можна ховатись під столами, ліжками під час по­жежі. Адже на розшук дітей, що сховалися, витрачається час. Це може призвести до загибелі потерпілого і рятівника.

Ось так від уроку до уроку ми проводимо пожежну профілактику, бо будь-яка пожежа — це лихо. І треба вміти його знищити, вчасно подати руки потерпілому, швидко вихопити з вогню людину, другу, третю. Вміти са­мому собі дати раду, мати елементарні навички дій під час пожежі.

До теми вогонь, як символу вірування у добро, як дру­га, як ворога зверталось багато українських письмен­ників — і Стельмах, і Нечуй-Левицький (повість «Микола Джеря»), і М.Коцюбинський («Дорогою ціною») та інші.

Настає час перевірки домашнього творчого завдання.

(Потрібно було підібрати із української літератури тво­ри, де був би матеріал на протипожежну тематику і урив­ки зачитати).

Заслуховуються відповіді (5 хв.).

Отже, закріпимо знання.

Висновок уроку. Отже вогонь добрий слуга, але пога­ний хазяїн. Це ключовий вислів нашого уроку.

Мотивація оцінок з коментарем.

Зошити на перевірку окремих учнів.

Домашнє завдання.

Диференційоване завдання:

а) запишіть у зошит кілька назв предметів, в яких «хо­вається" вогонь;

б)підготувати повідомлення: "Вогнегасні засоби».

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: