Сторінка
4
20. Нещасний випадок, що стався на підприємстві з працівником іншого підприємства під час виконання ним завдання свого керівника, розслідується тдпригмством, де стався нещасний випадок, за участю в комісії з розслідування представлика підприємства, нрацівником якого є потерпілий. Нещасний випадок береться на облі/к
підприємством, яке направило працівника на цю роботу. В акті за формою Н-1 назва цього підприємства вказується у пункті 3.
Підприємство, де стався нещасний випадок, залишає' у себе один примірник затвердженого акта за формою Н-1 для усунення причин цього випадку, чотири інших примірники надсилає підприємству, працівником якого є потерпілий, для обліку, зберігання і вручення адресатам, що вказані у пункті 17 цього Положення, за винятком профспілкової організації, якій вручається копія акта.
21. Нещасний випадок, що стався з працівником, який тимчасово був переведений в установленому порядку власником підприємства на інше підприємство або який виконував роботи за сумісництвом, розслідується і береться на облік підприємством, куди його було переведено або в якому він працював за сумісництвом.
22. Нещасні випадки, що сталися з членами бригад, які залучені згідно з договором до виконання тимчасових робіт (будівельних, сільськогосподарських та інших), розслідуються і беруться на облік підприємством, яке залучило до роботи ці бригади.
23. Нещасний випадок, що стався з працівником підприємства, який виконував роботи під керівництвом своїх посадових осіб на виділених окремих територіях, об'єктах, дільницях іншого підприємства, розслідується і береться на облік підприємством, яке виконувало роботи.
24. Нещасні випадки, які сталися з особовим складом військових частин, аварійно-рятувальних формувань, військово-будівельних загонів, що був залучений до роботи на об'єктах підприємства за договором (угодою) між частиною (формуванням, загоном) і підприємством та що виконував ці роботи під керівництвом посадових осіб підприємства, розслідуються і беруться па облік цим підприємством. У розслідуванні повинен брати участь представник командування військової частили, азарійпо-рятувального формування, військово-будівєльного загону.
25ї Нещасні випадки з особами, які відбувають покарання за вироком суду в установах кришяалько-виконавчої системи, що сталися під час виконання робіт на підприємствах суспільного виробництва під керівництвом посадових осіб цих підприємств, розслідуються і беруться на облік підприємствами. В розслідуванні повшгоі брати участь представники зазначених установ. Насадові особи підприємства, які здійсняють керівництво роботами Із залученням громадян з установ кримшально-виї'олавпої системи, повинті призначатися писгмовпм ня.чм.?ом і(розпорядженням) власника цього підприємства. Відсутність такого наказу (розпорядження) не звільняє підприємство від відповідальності за нещасний випадок, його своєчасне розслідування та облік.
Особливості розслідування нещасних випадків, що сталися із зазначеними особами під час виконання робіт на своєму підприємстві або на території установ кримінально-виконавчої системи, та їх обліку встановлюються МВС.
26. Нещасні випадки з працівниками підрозділів Головного управління охорони при МВС, які охороняють об'єкти підприємства за договором, розслідуються і беруться на облік цими підрозділами. В розслідуванні повинен брати участь представник підприємства.
27. Нещасні випадки з громадянами, які проходять курс трудотерапії в майстернях (цехах) лікувально-профілактичних закладів МОЗ, розслідуються і беруться на облік цими закладами.
28. Нещасні випадки, що сталися з працівниками підприємств (цехів, дільниць або інших виробничих об'єктів), які тимчасово передані за договором іншому підприємству, розслідуються і беруться на облік тим підприємством, посадові особи якого здійснювали безпосереднє керівництво роботами.
29. Нещасні випадки з водіями автомобілів, які були направлені на сільськогосподарські, будівельні, аварійне--відбудовчі та інші роботи у складі зведеної автоколони, сформованої автотранспортним або іншим підприємством, розслідуються цим підприємством за участю представника підприємства, що направило водія на зазначені роботи. Такі випадки беруться на облік підприємством, яке сформувало автоколону.
30. Нещасні випадки з учнями і студентами навчальних закладів, що сталися під час проходження ними виробничої практики або виконання робіт на підприємстві під керівництвом його посадових осіб, розслідуються і беруться на облік підприємством. У розслідуванні повинен брати участь представник навчального закладу.
31. Нещасні випадки, що сталися під час виконання трудових обов'язків на транспортних засобах (автомобілях, поїздах, літаках, морських та річкових суднах та інших) за межами території підприємства, розслідуються у загальному порядку відповідно до цього Положення з використанням у разі необхідності матеріалів розслідування відповідних державних органів з нагляду за безпекою руху. Висновки зазначених органів про причини і відповідальних осіб передаються у- десятиденний термін підприємству, працівником якого є потерпілий.
Притягнення до кримінальної відповідальності водія за порушення вимог безпеки руху не може бути підставою для відмови у складанні акта за формою Н-1 та взятті па облік цього нещасного випадку.
32. Нещасні випадки, що сталися з громадянами України та іноземними громадянами, які входять до складу екіпажів, бригад на морських і річкових суднах, літаках, засобах залізничного і автомобільного транспорту, що перебувають за. кордоном (порти, доки, станції, корабельні заводи, майстерні тощо), розслідуються відповідно до цього Положення.
Якщо розслідуванням установлено, що нещасний випадок стався з вини іноземної сторони (організації, приватної особи), в результаті чого можуть виникнути майнові вимоги, що зачіпають її інтереси, акт за формою Н-1 повинен бути поданий для підпису представникові цієї сторони. В разі відмови його підписати акт про це інформують агентство або представника України в державі, ; де стався нещасний випадок.
33. Нещасні випадки, що сталися внаслідок погіршення стану здоров'я працівника (приступи серцевої недостатності, інсульт тощо), розслідуються на загальних підставах відповідно до цього Положення.
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Контроль за функціонуванням системи безпеки життєдіяльності. Законодавче і нормативно-правове забезпечення безпеки життєдіяльності
Основи захисту об'єкта господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях
Правове і нормативне регулювання охорони праці
Забезпечення пожежної безпеки
Перша медична допомога при кровотечах