Сторінка
2
Настанови методу потрібно складати з позитивних тверджень. Щоб зміцнити уявлення про себе як про людину з міцним стійким здоров'ям, треба застосовувати формули: «Я цілком здоровий». У настановах не припустимі негативні висловлювання на зразок: «Я не хворий .», оскільки вони завдають шкоди, тому що слово «хворий» за фізіологічним впливом сильніше, ніж частка «не».
У настановах мають переважати слова живі, яскраві, динамічні. Вони утверджують у нашій свідомості впевненість у своєму здоров'ї, у своїх силах і витісняють сумніви.
Багаторазове повторення одних і тих самих слів – один із принципів побудови настанов, що дозволяє підсилити настрій, який викликає текст настанов, а отже, і ступінь його впливу.
Психолінгвістична побудова текстів-настанов відрізняється від замовлянь і текстів, які використовуються у психотерапії. Специфіка структури і змісту настанов розробленого методу забезпечує велику ефективність, і тому будь-яке їх редагування неприпустиме. Під час перекладу тексту-настанови на іншу мову дуже важливо зберегти дані розділові знаки.
Метод СОЕВУС дуже ефективний і рекомендований до впровадження в практику лікарів-психотерапевтів. Для медицини він має особливу цінність у тих випадках, коли лікування лікарськими засобами неможливе. Він не дає небажаних побічних ефектів і щадить
пацієнтів. Г.М. Ситін підкреслює: «Значення свого методу я бачу ще й у тому, що він дозволяє не тільки лікувати, але й запобігати багатьом захворюванням. Метод СОЕВУС – це профілактика хвороб, це могутній засіб для підтримання життєвого тонусу». Він посилює вольові якості, знімає наслідки стресів, сприяє омолодженню. Управління станом людини за цим методом стимулює життєві сили, сприяє розвиткові здібностей, підвищує творчу активність, розвиває вольові зусилля людини, що, у свою чергу, дозволяє забезпечити високий рівень її працездатності.
2. МЕТОДИКА ЗАСВОЄННЯ НАСТАНОВ
Метод СОЕВУС не шкідливий і не потребує попередньої спеціальної підготовки для його застосування.
Настанови можна засвоювати без будь-яких обмежень віком від 16 років і старше.
Засвоювати тексти-настанови можна в будь-який зручний для вас час і в будь-якому місці – дорогою до школи, на прогулянці, сидячи в кріслі, лежачи і т.п.
Настанови засвоюють у процесі прослухування їх (можна використовувати магнітофонний запис тексту), промовляючи їх (про себе) або прочитуючи. Великого ефекту досягають під час голосного прочитування тексту. Щоб його запам'ятати, слід поводити себе якомога активніше (ходити, жестикулювати). Це підвищує уважність, посилює яскравість сприйняття, а отже, й ефективність засвоєння настанов.
Фрагменти настанов, які найбільше подобаються людині та мають, на її думку, найбільше для неї значення, корисно прослуховувати, промовляти або прочитувати більше число разів, а слова чи фрагменти, які їй не подобаються, вона може сама виключити з настанов.
Для успішного засвоєння настанов потрібно залучати органи чуттів, докладати вольових зусиль.
Під час засвоєння настанов тон промовляння або прочитування має бути дуже переконливим, твердим, діловим, відображати дійсний факт. Необхідно використовувати емоційно-виражальний бік мови, смислові паузи та наголоси.
Починати засвоювати настанови бажано з найпростіших форм.
Перші заняття за методом СОЕВУС починають із вступного тексту: «Настанова, котру я зараз почну засвоювати, справлятиме на мене сильний вплив завдяки тому, що організм буде в десять разів, у сто разів посилювати її вплив і мобілізовувати всі свої резерви для швидкого та повного виконання того, що сказано в настанові; я налаштовую себе на глибоке, тривале засвоєння змісту потрібної, корисної настанови, я буду старатися якомога глибше і тривкіше її засвоїти».
Намагайтесь спеціально виділити 5–10 хвилин на день для психокорекції свого стану за допомогою цього методу.
Прагніть продовжувати засвоювати настанови до того часу, поки ваш стан не досягне тривкої відповідності зі змістом настанови.
Література:
1. Сытин Г.Н. Животворящая сила. Помоги себе сам. - М.: Энергоатомиздат, 1990.-416 с.
2. Сытин Г.Н. Животворящая сила. Помоги себе сам. Т. 1, 2. -М.:Животворящая сила, 1995.
3. Товстуха Є.С. Українська народна медицина. 1000 унікальних авторських рецептів. - Київ: Рось, 1994. - 349 с.
1 2
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Протирадіаційний захист продуктів харчування та протирадіаційні засоби в продуктах харчування
Наслідки впливу на людей вражаючих факторів
Основи психологічного і фізіологічного збереження здоров’я
Переохолодження організму та обмороження. Перша допомога при обмороженнях
Основні положення "Концепції цивільної оборони України" і Закону "Про цивільну оборону України"