Сторінка
2

Філософія та соціальні процеси в сучасному українському суспільстві

• існуванням різного ставлення до проблем державного суверенітету: прихильників входження України до міжнаціонального утворення на зразок Союзу Незалежних Держав на чолі з Росією є значно більше в східних, південних і почасти центральних регіонах, натомість в західних регіонах переважають прагнення до існування України як самостійної незалежної держави тощо.

Зазначені процеси і явища, безперечно, ускладнюють національне відродження України в цілому, загострюють проблему регіоналізму, яка дістала в нас політичного забарвлення.

В межах філософії нації може відбутися пошук відповідей на питання про характер української держави, яку мусимо створити, її форму, яка б найбільше відповідала нашій вдачі. Тобто філософія нації в змозі допомогти реалізувати можливість приведення організаційних форм політичного життя у відповідність до національного характеру свого народу. Ці, а також багато інших проблем (в тому числі з'ясування змісту і скерованості внутрішньої і зовнішньої політики, питання оптимізації міжнаціональних стосунків тощо) можуть досліджуватися засобами філософії, що допоможе зламати багато існуючих стереотипів мислення і поведінки та виробити виважену лінію молодої української незалежної держави.

Використана література:

1. Горський В. С. Історія української філософії. Курс лекцій.— К., 1996.

2. Забужко О. Філософія української ідеї та європейський контекст.— К., 1992.

3. Чижевський Д. Нариси з історії філософії на Україні.— К., 1992.

4. Етнонаціональний розвиток України: Терміни, визначення, персонали. — К.: 1993.

5. Сміт Е. Національна ідентичність. — К.: 1995.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Філософія»: