Сторінка
3
В якості висновків наголосимо на наступному. У час перманентних соціальних трансформацій, науково-технологічних відкриттів, інформатизації суспільства вища освіта має не лише виконувати роль стабілізатора, - вона мусить також сприяти появі випереджаючих технологій, що каталізують поступ суспільства у його стабільному розвитку. Саме в «надрах» вищої освіти має відбуватись оцінка і корекція ціннісних орієнтирів суспільства, саме тут слід шукати раціональний баланс традиційних та інформаційно-інноваційних технологій. Якість вищої освіти в інформаційному суспільстві обумовлюється не кількістю комп'ютерів, не багатством інформаційних баз, а підготовленістю як студента, так і викладача до ефективної переробки інформації з метою отримання системних та об'єктивних знань. Інформаційне суспільство - не самоціль, а незалежна від нашої волі реальність, яка, за вмілого з нею поводження, може сприяти побудові суспільства знань та інновацій. У зв'язку з стрімким розвитком нових технологій та застаріванням великої кількості професійних знань важливою умовою соціальної комфортності людини є самоосвіта, перепідготовка, навчання впродовж життя. Завданням вищого навчального закладу стає створення освітнього капіталу - знання та вміння населення, що відповідають потребам ринку праці, громадському життю, дають потенціал самореалізації особистості в різних, часто діаметрально протилежних сферах діяльності.
Суперечливість процесу інформатизації суспільства ставить і таке вкрай важливе завдання перед вищою освітою, як утримання гуманістичної спрямованості соціальних процесів заради подолання можливої глобальної деструкції духовності.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Сохраняева Т.В. Гуманистические ориентиры развития системы образования // Философские науки. - 2005. -№9.
2. Голобуцкий Алексей. Украина на пути к Глобальному информационному обществу // Доповідь на ІХ Міжнародній науково-практичної конференції "Розбудова інформаційного суспільства: ресурси і технології". URL http://www.e-ukraine.org.ua/publications/e-goverment/UINTEI-Golob.htm (30 жовтня 2006).
3. Жук М.В. Сучасна українська освіта за умов конкуренції інформаційних потоків// URL http://www.dlab.kiev.ua/ITEA2006/paper/Zhuk.doc (30 жовтня 2006).
4. Ильин Г.Л. Философия образования (идея непрерывности). - М.: «Вузовская книга», 2002. - C 92.
5. Сюнтюренко О.В. Информационное общество и информатизация науки// URL http://www.rfbr.ru/default.asp?doc_id=5198 (30 жовтня 2006).
6. Бех Володимир. Філософський аналіз походження соціальних проблем вищої школи // Вища освіта України.- 2005.- №3.- С.13-19.
7. Зуєва В.І. Аксіологічний аспект гуманістичної спрямованості інформаційних освітніх технологій // Мультиверсум. Філософський альманах. - К.: Центр духовної культури, - 2005. - № 49. URL http://www.filosof.com.ua/Jornel/M_49/Sujeva.htm (30 жовтня 2006).