Сторінка
2

Філософські погляди і просвітницька діяльність Денні Дідро

Дідро протестував проти керівної на той час по всій Європі, системи освіти з її класицизмом і вербалізмом.

На перший план він висував фізико-математичні і гуманітарні науки. Виступаючи за реальний напрямок освіти і його зв’язок з потребами життя. Дідро прагнув створити учбовий план середньої школи відповідно до системи наукового знання з врахуванням взаємозалежності науки виділяючи на кожний рік навчання основний предмет (наприклад 1-й клас – математика, 2-й – механіка, 3-й – астрономія. Включаючи до учбового плану релігію, Дідро, відмічав, що робить це рахуючись з поглядами Катерини ІІ.

Дідро писав про важливість написання відмінних підручників і пропонував зацікавити до цієї справи великих учених. З метою підвищення рівня знань, він пропонував чотири рази в рік проводити публічні екзамени в середній школі, і відчислювати нездібних учнів. Для кращого підбору вчителів Дідро радив оголошувати конкурси. «План» Дідро був опублікований тільки в 19 ст., а повністю 1875 р. в збірці його творів.

Яскрава і енергійна особистість, щедро обдарована розумом і талантом, прекрасний мислитель, мужній чоловік, борець за свободу – таким був Денні Дідро. Таким він ввійшов в історію філософії і культури.

Використана література

Лугач Т.Б.

Дени Дидро. – 2е узд. – М.: Мысль, 1986. – 191 с.

Гачев Д. Эстетические взгляди Дидро. – М.: Мысль, 1983 р.

Морлей Д. Дидро и энциклопедисты. – М. – 1982 р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Філософія»: