Сторінка
11
Незважаючи на проблеми в становленні та розвитку ринку цінних паперів в Украіні, перспектива дальшого розвитку ринку цінних паперів є реальною. Вона залежить в першу чергу від покращання загального стану економіки України, зміни структури та зростання національного виробництва, пожвавлення інвестиційної діяльності, розвитку банківської системи, підвищення життєвого рівня населення.
ВИСНОВКИ.
У нинішній час в нашій країні поступово розвивається ринок цінних паперів. Практично усі суб'єкти економічних відносин, безпосередно стикаються з обліком операцій з цінними паперами, а значить, виникає потреба враховувати в практичній діяльності особливості операцій з цінними паперами, так чи інакше, брати участь на ринку цінних паперів.
До висновку необхідно відмітити, що сьогодні перед українським ринком цінних паперів постає ряд проблем, швидке і ефективне рішення яких стане поштовхом до його подальшого розвитку. Це такі завдання, як:
- контроль за діями учасників ринку цінних паперів з метою обмеження монополістичної діяльності;
- комп'ютеризація фондового ринку і створення єдиного інформаційного простору для підвищення інформованості суб'єктів ринку;
- захист інтересів інвесторів і потреба удосконалення процедури реєстрації цінних паперів та захист їхн від підробки;
- встановлення чітких засобів відповідальності державних та комерційних структур за порушення процедури випуску та обігу цінних паперів.
Обрана мною тема курсової роботи дуже об'ємна за змістомі і в той час дуже цікава з точки зору динамічності свого розвитку. В даній роботі на основі діючого в Україні законодавства зроблена спроба розкрити суть і види цінних паперів, їх характеристику, а також ринку цінних паперів й особливості його становлення та функціонування в Україні.
В нашій країні відбувається поступовий розвиток ринку цінних паперів. В ході державних реформ була досягнута деяка стабілізація в економіці, зокрема значно були уповільнені темпи інфляції, забезпечувалася певна стабільність національної валюти, що, певно, сприяло становленню та зміцненню біржового ринку і торгівлі цінними паперами. Зараз підприємства можуть інвестувати кошти в державні цінні папери та одержувати при цьому деякий прибуток. Основна проблема вексельного обігу в нашій країні - це нестабільна економічна система, недовіра партнерів один до одного і бажання одержувати оплату за товар і послуги за фактом відвантаження або з попередньою оплатою. Мало керівників, що вірять в надійність векселів в нашій країні і в можливість отримати гроші потім, якщо вони не отримані по факту. Тим не менше, процеси, що відбуваються в нашій країні, повинні призвести до нормального функціонування системи цінних паперів, що в кінцевому рахунку покрацить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме розвитку національного виробництва.
С П И С О К Л І Т Е Р А Т У Р И
1. Барановский О. Ринок цінних паперів в Україні: стан, проблеми, перспктиви.//Банківська справа. 1997.-№6.
2. Дик В. В. Інформаційні системи ринку цінних паперів.//Фінанси і статистика.-1996.
3. Дьяченко В. П.//Фінансово-кредитний словник Издательнство "фінанси" 1964 р.
4. Кузнецов М. В. Ринок цінних паперів, як фактор відтворного процесу//Гроші й кредит.-1995.-№1.
5. Маскалєвич І. Ринок України: злітання, падіння, спад.//Фінансова консультація.-1998.-№24.
6. Міркін Я. І. Ринок цінних цаперів: структура та учасники//Гроші та кредит.-1993.-№2.
7. Опришко В. Ринок акцій та реальна економіка.//Бізнесс-информ.-1998.-№23-24.
8. Серебрянникова Л. А. Світовий досвід регулювання ринку цінних паперів.//Фінанси.-1996.-№1.
9. Третьяк Є. Д. Ринок Цінних Паперів Україні.//Фінанси.-1998.-№11.
10. Український ринок цінних паперів//Бізнес.-1995-№2-3
11. Холощак О.//Галицькі контракти. Другий зошит.-1998.-№33-34.