Сторінка
2

Елементи розвивального навчання у викладанні інформатики

5. Протягом усього курсу вивчення інформа­тики учні беруть участь у семінарських занят­тях із творчими доповідями. Цей вид проведен­ня уроку не меншою мірою спонукає їх до само­стійного підбору та огляду існуючої інформації за обраною тематикою.

6. Використання навчально-контролюючих програм, реалізованих за всіма вимогами до та­кого типу програм, має сенс не тільки на уроках з інших предметів шкільного компоненту, а й на уроках інформатики. Контролюючі програми, які використовують елементи випадковості під час виведення запитань, дозволяють контролю­вати учня не лише на рівні тестів, а й на рівні вве­дення власних відповідей, привчають учнів до са­мостійності мислення, знімають психологічний бар'єр "учень-учитель". Навчально-контролюючі програми можна вважати підготовкою учня до самостійної, творчої реалізації своїх здібностей.

Підсумовуючи сказане, можна зробити вис­новок, що викладений вище підхід до викорис­тання методик розвивального навчання у проце­сі вивчення будь-якого предмета, а інформати­ки особливо, до звітності про набуті знання уч­нями є перевагою програми, що ставить за мету розвиток особистості здібного учня, зацікавле­ності в результатах навчання працездатного уч­ня, залучення до роботи небайдужого учня.

Стосунки, що складаються між учнями, які хочуть дізнатися щось нове, і вчителями, які можуть і знають як це зробити, мабуть, і є тим найдорогоцінішим здобутком у нашій роботі.

Література

1. Гончаренко С. У. Український педагогічний слов­ник.—Київ: Либідь, 1997.—376с.

2. Савченко О.Я. Сучасний урок у початкових кла­сах.— К.: "Магістр-3", 1997.—256с.

3. Крюкова Д.Ф. Модель розвиваючого навчання // Обдарована дитина.—1999.—№ 5.—С. 26-27.

4. Караванова Т. П. Розвиток творчості учнів при вивченні інформатики: Авторська програма погли­бленого вивчення інформатики.—Чернівці: ОНМІПО, 1996.—44с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Інформатика»: