Сторінка
3
3. Необхідність кваліфікованого персоналу) для централізованого управління базою даних (адміністрації бази даних).
4. Додаткові накладні витрати (плата за гнучкість). Швидкодія прикладної програми, що взаємодіє з БД, нижча ніж для однієї окремо взятої аналогічної програми, що працює зі своїми файлами (однак це невірно для великого числа взаємопов'язаних за даними програмних додатків).
Висновок. Таким чином, використання БД та СУБД щодо створення великих потужних АІС, що включають велику кількість взаємопов'язаних програмних додатків, безперечно дає суттєві переваги порівняно з варіантами створення таких самих АІС на основі файлових систем.
Однак, для окремих програмних додатків (невеликої кількості непов'язаних або слабко пов'язаних програм), або програм, що виконують специфічні прикладні функції та мало пов'язані з обробкою великих обсягів даних, використання потужних СУБД може виявитися малоефективним тому, що вимагає додаткових затрат часу і коштів. Вибір доцільних варіантів реалізації системи обробки даних повинен здійснюватися на основі комплексного системного підходу під час їхнього проектування.
Література
1. Мартин Дж. Организация баз данных в вычислительных системах.—М.:Мир,1980.
2. Тиори Т., Фрай Дж. Проектирование структур баз данных: В 2-х кн.—М.:Мир, 1985.
3. Четвериков В.Н. и др. Базы и банки данных.— М.: Высшая школа, 1987.
4. Змитрович А.И. Базы данных.—Минск.: Университетское, 1981. I