Сторінка
2
Для відкриття вікна Конструктор звітів з метою модифікації раніше створеного звіту потрібно виконати такі дії:
1. У вікні потрібний звіт.
2. Натиснути на кнопку “Конструктор”.
Для відкриття вікна Конструктора звітів з метою створення нового звіту потрібно виконати нижчеперелічене:
1. У вікні бази даних вибрати вкладку “Отчеты».
2. Натиснути кнопку «Создать».
3. У вікні діалогу “Новый отчет», що відкривається, зі списку засобів створення звітів вибрати “Конструктор” і натиснути кнопку “ОК”.
На екрані відкриється вікно Конструктора звітів, яке дуже нагадує вікно Конструктора форм і містить майже ті самі об’єкти (написи, поля) та сітку, що й вікно Конструктора форм.
У вікні Конструктора звітів, як і у формах, мають місце і заповнюються за допомогою засобів Конструктора такі області: заголовок звіту, верхній і нижній колонтитули, область даних і область примітки звіту. У разі проведення групування даних у вікні Конструктора додатково з’являються області заголовка групи та примітки групи.
· Заголовок звіту розміщується на початку звіту і роздруковується на першій сторінці звіту. Використовується при створенні титульної сторінки звіту.
· Верхній колонтитул розміщується н початку кожної сторінки і під заголовком звіту. У цій області розміщуються назви стовпців звіту.
· Заголовок групи розміщується перед першим записом кожної групи.
· Область даних використовується для відображення даних окремих записів з дже6рела записів для звіту, тобто з таблиці або запиту.
· Примітка групи розміщується після останнього запису області даних відповідної групи. Тут, як правило, розміщують підсумковий рядок групи.
· Нижній колонтитул розміщується і друкується у нижній частині кожної сторінки. Найчастіше використовується, що вставити номер сторінки.
· Примітка звіту розміщується і друкується у кінці звіту. У цій області розміщують підсумковий рядок звіту.
Конструктор звітів надає користувачу у розпорядження велику кількість засобів для формування нових звітів та поліпшення звітів, створених раніше у режимах Авто звіту або Майстра звітів.
Можна виділити три основні групи цих засобів, які викликаються на екран за допомогою відповідних піктограм панелі інструментів вікна Конструктора звітів:
“Панель елементів”. Містить усі елементи управління, які використовуються для вводу і відображення інформації у відповідних областях звіту.
Розглянемо призначення деяких інструментів панелі елементів, які найчастіше використовуються у процесі формування та модифікації звітів:
“Выбор объектов». Використовується для виділення потрібних об’єктів у будь-якій області звіту.
“Надпись”. Використовується для введення тексту в потрібне місце звіту.
“Поле”. Використовується для вводу полів в “Область даных” або в “Область примечания отче та (группы)”, а також для створення розрахункових полів.
“Линия”. Дозволяє креслити лінії у будь-якій області звіту.
“Пямоугольник” Дозволяє креслити прямокутник у будь-якій області звіту.
“Список полів”. Подібний до списку полів для роботи у режимі Конструктора запитів. Це псисько залежить від джерела (таблиці або запиту), на основі якого формується звіт, і яке було вибране за допомогою Автозвіту або Майстра звітів. З допомогою “Мишки” ви можете перемістити будь-яке поле зі списку полів у звіт подібно тому, як це робиться у вікні Конструктора запитів.
“Вікно властивостей” (“Окно свойств”). Висвічує властивості різних об’єктів, що використовуються з звітах, таких як елементи управління, розділи звіту і сам звіт. У вікні властивостей висвічуються ті властивості, які найбільш корисні при формування звітів. Прикладами саме таких властивостей є “Подпись”, “Источник записи” та інші. Вікно властивостей можна також викликати на екран за допомогою команди “Свойства” з меню “Вид”.
Зверніть увагу, що “Окно свойств” має вкладки, які призначені для того, щоб розділити властивості (“свойства”) на категорії. Розглянемо призначення цих категорій:
· Макет. Валативості цієї категорії (“Подпись”, Ширина”, “Верхний колонтитул”, “Нижний колонтитул” та ін.) визначають зовнішній вигляд звіту.
· Данные. Визначає, які дані використовуються у звіті і як вони обробляються. Використовується також для вводу формул розрахункових полів. До того ж, властивість “Источник записей” вказує на те, яка саме таблиця (або запит) є базою для побудови звіту. У цій же категорії присутні такі властивості як “Фільтр”, “Порядок сортировки” і т.ін.
· События. Властивості цієї категорії дозволяють присвоїти певні команди різним діям, які виконуються з об’єктами звіту.
· Другие. Включає усі інші властивості, що ввійшли до попередніх категорій.
Далі розглянемо деякі операції, які використовуються для модифікацій та поліпшення звітів.
Зміна висоти області звіту
1. Встановити покажчик “мишки” на нижню границю області таким чином, щоб він набув вигляд стрілки, направленої у дві сторони.
2. Натиснути ліву кнопку “мишки” і, утримуючи її, перемістити покажчик на потрібну відстань, після чого відпустити кнопку “мишки”.
Переміщення підпису з назвою звіту, заміна назви, вилучення та додавання області заголовка звіту
Бувають звіти, для яких не потрібна титульна сторінка, але назва звіту повинна з’являтись на кожній сторінці. Для цього треба перемістити назву з області заголовка звіту в область верхнього колонтитула:
1. Перш за все збільшіть висоту області верхнього колонтитула.
2. Натисніть “мишкою” на підпис з назвою звіту, потім перетягніть і опустіть її у область верхнього колонтитула.
3. Натисніть “мишкою” ще раз на підпис з назвою, після цього замість текст назви.
4. Щоб вилучити область заголовка, виконайте за допомогою “мишки” команди “Вид-Заголовок/примечаник отчета”.
Щоб додати до звіту області “Зоголовок отчета” і “Примечание отчета”, потрібно також виконати команду “Вид-Заголовок/примечание отчета”.
Зміна властивості “Подпись”
Відкрийте “Окно свойств”, клацніть “мишкою” на вкладці “Макет” і замініть значення властивості “Подпись”, щоб у області заголовка вікна звіту з’явився такий ж текст. Тепер, якщо ви відкриєте звіт у режимі попереднього перегляду наступний раз, рядок заголовка звіту буде містити новий текст.
Вилучення непотрібних стовпців зі звіту