Сторінка
4

Засоби індивідуального захисту

Ізолюючі протигази ІП-46, ІП-4, ІП-5 (мал. 298) за­безпечують захист органів дихання, очей і шкіри від будь-яких СДОР, незалежно від властивостей і концен­трації. Вони дають змогу працювати навіть там, де зовсім немає кисню у повітрі. У протигазі ІП-46М або ІП-5 можна виконувати неважку роботу під водою на глибині до 7 м. Принцип роботи ізолюючих протигазів ґрунтується на виділенні кисню з хімічних речовин при поглинанні вуглекислого газу і вологи, які видихають­ся людиною.

Ізолюючий протигаз складається з лицьової частини, регенеративного патрона, дихального мішка і сумки. Оскільки цей протигаз забезпечує повну ізоляцію ор­ганів дихання від навколишнього середовища, то час пе­ребування в ньому залежить від запасу кисню в регене­ративному патроні і характеру виконуваної роботи: при важких фізичних навантаженнях — протягом 45 хв, при середніх — 70 хв, а при легких або в стані відносного спокою — 3 год.

Промислові протигази призначені для захисту робітни­ків і службовців від СДОР, що застосовуються у вироб­ництві. Промислові протигази комплектуються лицьовими частинами від цивільних протигазів, а залежно від складу шкідливих речовин їх коробки спеціалізовано за призна­ченням. Коробки різного призначення відрізняються кольо­ром і буквеними позначеннями (табл. 27).

МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Медичні засоби індивідуального захисту — це аптеч­ка індивідуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) і пакет перев'язувальний індивідуальний.

Таблиця

ПРОМИСЛОВІ ПРОТИГАЗИ

Марка коробки

Колір коробки

СДОР, від яких захищає протигаз

А

Коричневий

Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, парів, органічних сполук (бензин, ацетон, бензол, сірководень, тетраетилсви-нець, толуол, спирт, ефір)

В

Жовтий

Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, кислих газів і парів (сірчастий газ, хлор, сірководень, синильна кислота, оки­си азоту, фосген, хлористий водень)

Г

Одна половина чор­на, друга — жовта

Від парів ртуті, ртутьорганічних отруто­хімікатів на основі етилмеркурхлориду

Е

Чорний

Від миш'яковистого і фтористого водню

КД

Сірий

Від аміаку, сірководню та їх сумішей

БКФ

Зелений

Від парів органічних речовин, миш'яко­вистого і фосфористого водню

М

Червоний

Від окису вуглецю у присутності невели­ких кількостей аміаку, миш'яковистого та фосфористого водню, парів органічних Сполук

СО

Сірий

Від окису вуглецю

В інструкції, що додається до АІ-2, описано порядок прийому ліків.

Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 призначе­ний для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапи­ли на відкриті ділянки шкіри та одяг. До комплекту вхо­дять флакон з дегазувальним розчином і чотири ватно-мар­леві тампони (мал. ЗОЇ). Посуд і тампони запаяні в герме­тичну оболонку з поліетилену. При використанні ІПП-8 тампони щедро змочують розчином. (Слід пам'ятати, що цей розчин — отруйна рідина, і стежити, щоб не потрапив у очі.) Першим тампоном видаляють із шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка — протирання ура­женої ділянки (мал. 302).

Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він скла­дається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки і чохла. В разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними подушечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщу­ють по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, вико­ристовується для накладання герметичних пов'язок. До кожного пакета додається інструкція з його застосування.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: