Сторінка
3
Щипцеподібні розтирання і розминання груднино-ключично-соскоподібного м'яза з обох боків проводять нарізно; для його розслаблення голову потрібно злегка нахилити в бік м'яза, що масажується, і повернути на протилежний бік. М'яз, який масажується, захоплюють протилежною йому рукою між вказівним, середнім і великим пальцями біля верхнього його краю (за вухом біля соскоподібного відростка) і зверху вниз проводять поздовжнє розминання м'яза. Масаж завершують погладжуванням.
Ознайомившись із темою «Масаж», ви дізналися про види масажу, про його фізіологічний вплив на організм людини, про різновиди прийомів масажування, отримали рекомендації до застосування масажних маніпуляцій на окремих частинах тіла. Усе це допоможе вам використовувати набуті знання у повсякденному житті. Ви зможете належно оцінити масаж – чудовий, перевірений віками засіб, що дарує людям бадьорість і високий життєвий тонус.
Література:
1. Бирюков А.А. Массаж: Учеб. для ин-тов физ. культ. - М.: Физкультура и спорт, 1988. - 254 с.
2. Васичкин В.И. Справочник по массажу. - Л.: Медицина, 1991. -192с.
3. Ильин А.М., СейфуллаР.Д. Болезни и биологически активные точки. - М.: Прометей, 1990. - 94 с.
4. Очерк методов восточной рефлексотерапии (ГаванЛувсан - 3-е изд., перераб. и доп.). - Новосибирск: Наука, 1991. - 432 с.
5. Соколов П.П., Герасимов Ю.Н. Помоги себе сам. - М.: Физкультура и спорт, 1991.-238 с.
6. Токуиро Намикоши. Шиатсу. Целительные пальцы.-Л.:Художник РСФСР, 1991.-88 с.