Сторінка
3

Валеологія. Здоров'я майбутніх батьків і дитини

Під час холодового впливу на організм малюка підвищується його тонус і збільшується теплопродукція. У зв'язку з цим після короткочасного звуження судин шкіри відбувається їхнє розширення. Шкіра при цьому набуває рожевого забарвлення.

На відміну від фізіологічно зрілих, незрілі діти не нагадують криком про те, що їхній шлунок пустий. Це визначається за зміною міміки, яка передає незадоволення. Помітивши це, мати повинна підготувати малюка до чергового годування таким чином. Після того як мати розповила дитину, її треба піднести до крана з холодною водою (обов'язково холодною) і не тільки підмити, але й обливати нею доти, доки малюк не хоче відповідати підвищенням м'язового тонусу або виявляти силу. Таку реакцію організму може відчути пальцями кожна мати, котра тримає в руках під краном свого малюка. Цю процедуру слід повторити протягом дня не менше трьох-чотирьох разів. Мати повинна знати, що це єдиний ефективний спосіб зігрівання дитини.

Витерту фланелевою пелюшкою й одягнену у вільний одяг дитину потрібно нагодувати. Потім малюка, якого поклали у ліжечко, слід загорнути в легку ковдру таким чином, щоб не обмежувати його рухової активності.

Смисл холодових впливів на організм полягає у рефлекторній стимуляції м'язового тонусу і рухової активності (тобто статичного та динамічного навантажень на скелетну мускулатуру). Це сприяє росту, подальшому підвищенню рухової активності й імунітету.

Необхідна тривалість холодового впливу забезпечена одночасним обливанням. Користуючись же холодним струменем води з крана, досить просто дозувати температуру за адаптивними можливостями дитини.

При використанні зазначених заходів загартування уже наприкінці першого місяця життя дитини спостерігається яскраво виражена компенсація фізіологічної незрілості. У такого малюка на кінець періоду новонародженості (це перші 28 днів життя після народження) достатньо добре виражені описані вище рефлекси. Він спирається ніжками об опору, лежить на животі, піднімає голову та довго утримує її у піднятому стані.

Як звичайно, для підвищення показників імунітету достатньо проведення загартовувальних процедур протягом місяця. Спостерігаючи за такими дітьми (і протягом першого місяця, і до року, і пізніше), спеціалісти не виявили будь-яких захворювань у більшості з них.

Метод загартовування й оптимальне забезпечення гігієнічних умов середовища – це не тільки ефективна компенсація фізіологічної незрілості дитини, але й профілактика різноманітних захворювань, причому не тільки в період новонародженості, а й у майбутньому.

Література:

1. Аршавский И. А Ваш малыш может не болеть. -М.: Советский спорт, 1990. -30 с. (Физкультура для здоровья).

2. Велитченко В.К., Велитченко Н.В. Советы будущей маме. -М.: Советский спорт, 1990. - 56с. (Физкультурная библиотечка родителей).

3. Глушанюк Т.Г., Волкова Л.К. Тайна здоровья ребенка. - С.-Петербург: Интерспектр. - 304 с.

4. Єренков В.А. Батькам про дітей - здорових та хворих: Мала популярна енциклопедія. - Київ: Здоров'я, 1994. -416с.

5. Марьясис Е.Д., Скрипкин Ю.К Азбука здоровья семьи. - М.: Медицина, 1992. -208 с. (Научно-популярная мед. литература).

6. Никитин Б.П. Первые уроки естественного воспитания или детство без болезней. - 2-е изд., испр. - С.-Петербург: Нева-Ладога-Онега, 1991. - 159с.

7. СпокБ. Ребенок и у ход за ним: Пер. с англ. Н. А. Перовой/Вступ, ел. Ю.П.Азарова: «Что нужно знать и делать?» - М.: Пресса, 1992. - 608 с.

8. Шкіряк-Нижник З.А., Непосатова-Курашкевич Е.І. Ми чекаємо дитину. -Київ: Видавництво т-ва «Знання» України, 1991. - 34 с. (Сер. 5, Вдумливим, допитливим, кмітливим. №6)

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: