Сторінка
3
Існує декілька різновидів голодування. До них належать такі
1. Звичайне голодування, що супроводжується вживанням великої кількості кип'яченої води, регулярним очищенням шлунка з допомогою клізм.
2. Звичайне голодування з використанням тільки клізм.
3. Сухе голодування – голодування без вживання води.
4. Напівсухе голодування – голодування без надходження до організму води (як питва і клізм), але з обливанням тіла, прийняттям ванн або вологих угортань.
5. Уринне голодування (як питво використовується власна сеча).
3. ФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ГОЛОДУВАННЯ
Під час голодування в мозку збуджується центр голоду, який за принципом домінанти поширює це збудження на всю центральну нервову систему, що, у свою чергу, приводить у рух так званий «пульт», тобто гіпоталамус, основною функцією якого є управління ендокринною і нервовою системами організму. Гіпоталамус активізує діяльність гіпофіза – залози внутрішньої секреції, котра посилено продукує гормон росту. У голодуючому організмі під дією підвищеного вироблення гормону росту поліпшується біосинтез, який зумовлює посилене розщеплення власних жирових запасів на складові частини.
Учені встановили позитивний вплив голоду на організм, провівши досліди з тваринами. Так, було проведено експеримент з японськими курми-рекордистками, котрі вже не несли яйця, їх піддали семиденному голодуванню. Через місяць у них стали відзначатися такі зміни: на місці старих хворобливих і скачаних пір'їн у курей виросли нові, шовковисті та світлі, з'явились енергійність, рухливість, зник гребінь, голос став високим, майже таким, як у курчат. Кури почали нести яйця, що є яскравим свідченням омолодження організму. Через місяць неслось 63% курей, після завершення ще такого ж терміну – 91%. Тривалість життя курей, які голодували протягом одного місяця, збільшується в середньому до 18 років замість шести.
Експеримент, проведений на коровах, дозволив продовжити життя коровам утроє, а отже, одержати додатково 60 000 літрів молока при щорічному надої 3 000 літрів. До того ж після голодування, що триває один місяць на рік, тварини починають вживати значно менше їжі. Це пояснюється тим, що внаслідок повного утримання від їжі покращуються процеси травлення і засвоєння їжі, потреба в їжі зменшується, часто до половини обсягу попередньої, шлунок скорочується до нормальних розмірів. Таким чином, голод повертає шлунку його первісну еластичність і нормальний розмір.
Згідно з положенням ученого-біолога Л.В.Полежаєва, «голодування – це процес підвищення фізіологічної регенерації, оновлення всіх клітин, їхнього молекулярного і хімічного складу».
Під час голодування на організм оздоровче діють такі фізіологічні механізми: «ремонт» спадкового апарату, біосинтез, відновлення ферментативних систем організму (підвищується імунітет, покращується травлення їжі), оновлення молекулярного і хімічного складу всіх клітин організму, розщеплення жирових і зайвих клітин та ін.
Внаслідок правильно проведеного голодування оновлюються і омолоджуються тканини всього організму, і завдяки цьому людина стає здоровою.
Після збудження головного мозку в процесі голодування настає зворотний процес – гальмування, внаслідок якого відбувається сильне розслаблення організму. Оскільки в кров'яне русло не потрапляють поживні речовини, посилюється потік шлаків, метаболітів, токсинів, пестицидів, сторонніх речовин, які перебували раніше в затишних куточках нашого організму.
Стародавні цілителі забрудненість нашого організму порівнювали із запиленим дзеркалом, у якому гірше видно зображення. Варто протерти дзеркало, як воно знову буде правильно і чітко показувати предмети. Голодування, аналогічно до цього прикладу, дозволяє очистити наше «внутрішнє дзеркало», котре відразу ж вирівнює і відновлює функції та роботу організму, бо «пил», який заважав цьому, видалений.
У цей час біосинтез у клітинах активізується, клітини починають засвоювати раніше не засвоювані речовини, а всі сторонні речовини виводяться з організму. Ученими встановлено, що під час голодування розсмоктуються і виводяться приховані вогнища інфекції, згуслий гній.
З фізики ми знаємо, що чим чистіша і впорядкованіша структура провідника електричного струму, тим легше і без втрат рухаються по ньому електрони. Те ж саме відбувається в рідинних середовищах і в нашому організмі. Якщо на стінках рідинних каналів накопичується велике напилення, рух рідини гальмується, розсіюється, а це погіршує функціонування тієї чи іншої системи. І навпаки, якщо канали чисті, рідина вільно просувається, ніде не гальмується, не розсіюється й у великій кількості надходить до функціонуючих органів.
Від чистоти каналів залежить і циркуляція енергії в організмі, і її надходження через шкірні покриви.
Голодування сприяє очищенню організму: перш за все гине гнилісна мікрофлора, очищається шкіра, рідинні середовища, внутрішні органи. Це сприяє циркуляції крові, нормалізує постачання необхідними речовинами всіх частин тіла. Зв'язки стають еластичними, суглоби рухливими. Очищаються нервові стовбури, збільшується чутливість шкірних рецепторів, сильно загострюється нюх, поліпшується енергетика організму.
Отже, усе вищезазначене підтверджує, що методично грамотно проведене голодування сприяє очищенню, відновленню, омолодженню й оздоровленню організму людини.
МЕТОДИКА ГОЛОДУВАННЯ
Перед початком голодування необхідно проконсультуватись у лікаря.
Бажано проводити голодування у спокійній, приємній обстановці, де чисте повітря, а оточуючі з розумінням ставляться до ваших учинків. Під час голодування краще перебувати під наглядом обізнаної з цих питань людини. Успіх голодування залежить також від того, чи налаштовані ви психологічно для проведення даної процедури.
Починати голодування бажано з 24-годинного звичайного голодування. Виконуючи цю процедуру один раз на тиждень, ви, таким чином, голодуєте 52 дні на рік. У цьому випадку ефект голодування накопичується. Ваш організм стає тим чистіше, чим частіше ви вдаєтесь до голодування. Але завжди слід пам'ятати, що ви повинні в період між голодуваннями підтримувати здоровий спосіб життя.
Ви можете досягти максимального очищення організму повним утриманням від їжі в короткі терміни. Одноденне голодування проводиться від сніданку до сніданку або від вечері до вечері. У цей проміжок п'ють дистильовану або кип'ячену воду. Під час 24-годинного голодування можна додати до склянки води одну третину чайної ложки натурального меду або одну чайну ложку лимонної кислоти. Під час голодування можна пити води стільки, скільки потрібно організму (від 1,5 до 2 літрів).
Коли ви відчуєте позитивні наслідки одноденного голодування, спробуйте голодувати триваліші терміни, наприклад три дні на квартал.
На початку голодування ви можете відчувати неприємні явища: грубий наліт на язиці, неприємний смак у роті, під час дихання відчувається неприємний запах з рота. У вас можуть виникнути слабкість, нудота, запаморочення, головний біль, може дерти в горлі, з'являтися підвищена дратливість. Важливо знати, що той чи інший стан короткочасний і рідко виявляється в сильно вираженій формі. Як тільки організм очищується, неприємні відчуття проходять, настає період полегкості й відчуття голоду зовсім зникає.